Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

szerszy cien sródpiersia


Gość Ewela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczne od poczatku.Tydzien temu spuchła mi szyja. Po udaniu sie na SOR zostałam wysłana na RTG płuc: oto wynik: +bok L. Pasmo zwłoknienia w polu dolnym lewego płuca. Poza tym miąż płucny bez zmian ogniskowych i zageszczeń. Szerszy cień po stronie lewej-na zdjeciu bocznym podejrzenie zmian węzłowych. Sylwetka serca w normie. Przepona wolna. Zgrubienie opłucnowe w szczytach płuc. Lobus venae azygos-dodatkowa zyla mam ja od zawsze. Poltora roku temu RTG było w normie. USG wielomiejscowe: Nie uwidoczniono patologicznych węzłow chłonnych w zakresie nadobojczykowym  oraz w obrębie szyi-na szyi widoczne sa jedynie neliczne wezly chlonne o prawidlowej budowie, z widocznymi wnękami i odwnękowym unaczynieniu- wielkosci do 22x9mm. Nie uwidoczniono patologicznych przestrzeni płynowych w obrębie szyi. Radiologicznie podejrzenie powiększonych węzłów chłonnych wneki lewej, w usg szyi węzły chłonne odczynowe. W wykonanych badaniach labolatoryjnych przesunięcie w lewo. Badania labolatoryjne podam tylko te podwyzszone-reszta jest w normie: LImfocyty K[ul] 1,5-4.0-mm=mialam 0,8\limfocyty % norma od 20.0-48 miałam 6,9

Granulocyty K[Ul} norma 2,5 do 7,0 małam 11,1 Ganulocyty % norma 45.0 do 75,0 miałam 91,5 WBC norma do 10,0 miałam 12,2

PO tygodniu przyjmowania Augmentinu, powtórzyłam badania labolatoryjne  wsztstkie parametry badan labolatoryjnych w normie wrecz ksiązkowe.

Pytanie czy węzęl płucny moze być odczynowe po zapaleniu, czy raczej nowotworowy. Mam powtorzyc RTG z bokiem za 4 tygodnie. Zapisać sie do pulmunologa.

Radiolog ktory robi opis badania rtg, stwierdzil ze jest podejrzenie arkoidozy. Ale trzeba zrobic TK

 

 

SErdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×