Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Demielinizacja Hashimoto


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z uwagi na torbiel pajeczynowki skierowano mnie na Reż magnet. Przy okazji diagnosta radiolog opisuje wynik tak w istocie białej obu półkul moGu nieliczne rOsiane ogniska oo wys sygnale Mr w czasie T2 zależnym i flair bez restrykcji dyfuzji o niespecyficznym charakterze-glioza naczyniopochodna? Demielinizacja? Trukturybdolu czaszki ciało modzelowate bez zmian ogniskowych. Po dożylnym podaniu kontrastu bez patologicznego wzmocnienia. 

Dodam że od 10 lat ma stwierdzone Hashimoto. Jednak z uwagi na zakończona ciąże i ciągle karmienie piersią nie mogę WYREGULOWAĆ tsh.. Które prze pewien moment miało poz 73 wiem straszne. Aktualnie zeszło do 12 co i tak jest słabym wynikiem ale liczę że w końcu uda się ten wskaźnik unormować. 

Moje pytanie dot. Wspomnianej demielinizacji..WIEM e tarczyca ma tu duży wpływ, póki nie dojdzie do konsultacji neurologiem a tak jest za Mc i nie unormuje tsh to żeby z paniki nie zwariować proszę o podpowiedź czy mogę jakoś sama wspomoc odtwarzanie mielni? 

Czy jest nadzieja ze to nie SM tylko konsekwencja Hashimoto a dokładnie TSH? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×