Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Różnica pomiędzy polipem a hemoroidem


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację, jaka jest różnica między polipami u ujścia odbytu (wypadającymi w czasie wypróżnienia) a hemoroidami? Lekarz po przebadaniu stwierdził, że w czasie wypróżnienia nie wypadają mi hemoroidy (byłam wręcz pewna ,że to one) tylko polipy i wymagają operacyjnego usunięcia. Jaka jest różnica? Czy ból po takiej operacji jest tak samo wielki jak po operacji hemoroidów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żylaki odbytu są poszerzeniem splotu żylnego odbytu. Polip to każde uwypuklenie ponad powierzchnię ściany jelita grubego w kierunku jego światła. Ból jest raczej mniejszy. http://www.echirurgia.pl/jelita/polipy_jelita_grubego.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam i polipa i hemoroida łącznie. Bardzo polecam stosowanie wywaru z kory dębu tylko nie nasiadówki ale. ( opiszę dokładnie bo dot. sposobu leczenia ) moczyć palec i do środka z 5- 6 razy dopychać polip w górę - i tak kilka razy w ciągu dnia. . Stosuję to od tygodnia i polip zmniejszył się drastycznie ze śr. ok. 1.0- 1.2 mm do 0.3 - 0.4 mm !!!!! i przestał wychodzić na zewnątrz samorzutnie. Po każdym stolcu co prawda wychodzi na obrzeże ale b.mało. Zawsze po wymyciu stosuję w.opisaną. &#8220* palcówkę &#8220* :-))) Wcześniej stosowałem różne czopki, &#8220* bolec &#8220* z ziemniaka :-)) ale mi nie pomagało. Mnie bardzo pomaga polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×