Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stwardniajace zapalenie krezki jelita cienkiego.


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panstwa serdecznie.

W badaniu TK jamy brzusznej wyszlo mi:" Wzmozone cieniowanie tkanki tluszczowej oraz dosc liczne wezly chlonne krezki wielkosci do ok 10x6mm - obraz budzi podejrzenie stwardniajacego zapalenia krezki jelita cienkiego.

Od 8 tygodni boli mnie brzuch w okolicach pepka i bioder. Raz z jednej raz z drugiej strony a czasem naraz. Poniewaz sytuacja z koronawirusem nie pozwalala mi przez dluzszy czas isc do lekarza teraz zaczalem szukac pomocy.

Zrobilem wiekszosc badan krwi:

wszystkie w normie oprocz: IGE calkowite:327 (norma 0-89) oraz p/c p.gliadynie (AGA-GAF-3X) IgG wynik:  slabo dodatni oraz Helikobakter p. wynik dodatni z kalu.

kalu: Kalprotektyna 19 (w normie), 

moczu , wraz z USG brzucha x 2, usg tkanek miekkich (niby ze widac zmiany pourazowe zerwania miesnia) oraz Kolonoskopie(wszystko wporzadku).   

Ostatnie badanie to wlasnie TK z tym podejrzeniem stwardniajacego zapalenia krezki jelita cienkiego.

Gastrolog teraz przez telefon albo mnie nie zrozumial albo ja jego bo mowil ze w to nie wirzy co napisano w podejrzeniu i wyslal mnie na kolejne badanie RTG przeplywy jelita cienkiego.

Bardzo prosze kogos kto ma takie schorzenie bardz czlowieka z wiedza na ten temat o napisanie mi jakiejs wiadomosci.

Bol nie przechodzi a ja do tego chyba powoli nabawilem sie depresji i stanow lekowych z wszystko mnie boli itd. 

 

Z gory dziekuje za kazda pomoc.  

Darek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz napisalem bardzo chaotycznie u gory nadmienie ze zaczelo sie wszystko od nudnosci w postaci przelewania w brzuchu, dziwnego stolca(tylko kilka biegunek a potem luzny), odbijania i tego bolu o ktorym mowilem. Ten bol odczowam tez czesto w okolicach wycietego za mlodu wyrostak robaczkowego oraz schodzi on w druga strone od pepka w strone biodra.czasem i powyzej pepka centranie na srodku.

Od tygodnia jem antybiotyki na Helikobakter ale chyba to wogole potrzebne nie jest i nie bylo.

Jeszcze raz z gory dziekuje za kazda odpowiedz.

Duzo zdrowka dla Wszystkich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dokładnie taki sam problem zdiagnozowany podczas RM i niestety moja pani doktor pierwszego kontaktu nie wie jak to leczyć ,gastrolog jak przeczytał opis stwierdził że jest stan zapalny i z rozmowy odniosłem wrażenie że nie wie również  jak to leczyć.Jego zalecenie  to kontrola za pół roku i KREON 20000 na trzustkę..U mnie oprócz bólów brzucha,są zmiany na skórze i potworny spadek masy ciała spowodowany biegunkami że przestałem nawet oddawać mocz aż wpadłem w Kacheksje - mówiąc krótko nikt nie jest wstanie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem CT z kontrastem i tez w opisie stwardniejace zapalenie krezki. W dużym skrócie uwypukla się mi podbrzusze duże problemy z perystaltyka, tylko do kogo z tym iść? Objawy gastrologiczne, a przyczyna pewnie immunologiczna (IgG4).Znacie jakiegoś specjalistę w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Sylwia

Witam serdecznie,

Czy udało się Państwu znaleźć jakiegoś specjalistę na tą przypadłość ? Również kogoś poszukuje, bo nikt nie wie jak leczyć stwardniajace zapalenie krezki😭 Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Właśnie również dostałam taki opis tomografii komputerowej sugerujący stwardniejace zapalenie krezki. Czy komuś z Państwa udało się znaleźć na to lekarstwo lub lekarzy, którzy potrafią i chcą to z powodzeniem leczyć? Czy może jest to jeden z objawów rozwijającego się np WZJG lub zakażenia bakterią np yersinia (taka sugestie usłyszałam od lekarza chorób zakaźnych i hepatologa). Nie wiem co robić dalej gdzie się udać. Kiepsko się czuję. Proszę o pomoc jeśli ktoś z Państwa znalazł jakieś rozwiązanie lub lekarza. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużoooo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w badaniu TK i USG stwierdzono u mnie lipomatyczne zapalenie krezki. Po tygodniowym pobycie w szpitalu,wypisali mnie do domu . Niestety nie podjeli sie leczenia,ze wzgledu na rzadkosc choroby ,lekarze nie sa w stanie ustalic jakie leki powiniem barac . Moje pytanie,czy ktos jest leczony farmakologicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  u mnie także stwierdzono stwardniejace zapalenie krezki jelita cienkiego w badaniu usg Pani Doktor która robiła badanie mówiła że to autoimmunologiczne zapalenie . Gastrolog u którego się leczę powiedział że tego się nie leczy twierdzi że objawy będą się nasilać lub zanikać,  a problemy z wchłanianiem są spowodowane niedokrwieniem jelit.  Czy ktoś już sobie  poradził z problemem . Do kogo się z tym zgłosić?  Czy to postępuje?napiszcie co u was jak sobie radzicie . Z gury dziękuję za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×