Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewego jądra, niewielkie guzki


Gość grero89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prawie 20 lat. Od kilkunastu dni mam ból lewego jądra (a w sumie to w jego górnej części, tak jakby nad nim - ogólnie trudno określić). Wyczułem też na nim dwa niewielkie guzki (nie bolą, po prostu są). Jeśli chodzi o ból to po przebudzeniu nie występuje, pojawia się w godzinach popołudniowych i wieczorem. Nie jest jakiś bardzo mocny ale uciążliwy i niekomfortowy. Poza tym trochę dobija psychicznie. Byłem u urologa, który samemu nic nie stwierdził tylko skierował na USG. Badanie nic nie wykazało poza stwierdzeniem *Nieco wolnego płynu w obu workach mosznowych* (ale to chyba w normie? bo powiedziano mi, że wszystko ok). Nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu ani nasienia. Czym może być spowodowany ból ? Co robić ? Jak to wyleczyć ? Czy to może być coś poważnego i czy przedłużający się stan może mieć jakieś negatywne konsekwencje (np: dot. płodności). Dziękuje za odpowiedź i wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urolog nic nie stwierdził, ani też nic nie stwierdzono w badaniu USG to zapewne nic nie dzieje się z tym jądrem. Może to tylko zwykła przeczulica, podrażnienie nerwu dochodzącego do jądra. Ból taki powinien samoistnie minąć. Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia dwóch nie minie radze jeszcze raz wybrać się na kontrolę do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to już trwa gdzieś od 2,5 tygodnia (stały ból). Badania miałem w tym tygodniu i tak jak już wspomniałem wszystko było w porządku. Ile to jeszcze może trwać ? Jakie są negatywne konsekwencje jeżeli ten stan będzie się przedłużał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy USG jest w stanie wykazać stan zapalny (u mnie wykazało, że najądrza są w porządku) ? I w jaki sposób urolog może stwierdzić, że jest to stan zapalny ? To już jakiś czas trwa.. Jakie mogę być negatywne konsekwencje takiego stanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa dalej i nie wiem co robić. Na razie lekarz rodzinny doradził mi Apo-naproxen (lek przeciwzapalny chociaż stwierdził, że jakbym miał zapalenie to nie mógłbym wytrzymać..). Może ten lek coś pomóc ? Jej sens go brać ? Czy myśleć nad innym rozwiązaniem... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×