Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesność miejsca po starym siniaku


Gość Justyna z Trzcianki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna z Trzcianki

Witam! Pod koniec zeszłego roku (listopad 2007) spadłam w pracy ze schodów, w wyniku czego zrobił mi się ogromny siniak (krwiak) na nodze. Od niedawna (jakieś 2 m-ce) odczuwam niekiedy ból w nodze dość mocny i uciążliwy. Przeszkadza mi w wykonywaniu podstawowych czynności np. problem z wchodzeniem po schodach. Czy to jest poważne i powinnam udać się do specjalisty, czy też wystarczy maść na stłuczenia. Z wyrazami szacunku Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym smarownie żelami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi przez najbliższy tydzień. Prawdopodobnie w czasie urazu doszło do uszkodzenia nerwów, mięśni, które nie przeszły odpowiedniej rekonwalescencji (może potrzebowała Pani zaraz po urazie unieruchomienia przez jakiś czas kończyny dolnej). Obecne dolegliwości są powikłaniem urazu z przeszłości. Jeśli jednak po tygodniu bóle nie ustąpią mimo stosowania maści lub żelów należy udać się z tym problemem do lekarza. Oczywiście dolegliwości te mogą też być spowodowane zmianami w kręgosłupie powodującymi ucisk na wychodzące korzenie nerwowe dlatego warto by było wykonać Rtg odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×