Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji discektomia lędźwiowej: odczucia i powrót do pracy


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu miałem operacje discektomie lędźwiową L5/S1. Sama operacja przebiegła bardzo sprawnie, w szpitalu spędziłem 4 dni. Pierwsze kroki wykonałem nazajutrz po operacji. 

Nie odczuwam dolegliwości jak przed operacją (drętwienia, zaburzenia czucia w nogach), ani nie odczuwam bólu w samym kręgosłupie. Generalnie czuję się ok, jedynie odczuwam ból z prawej (czasem z lewej) strony ok 15-20 cm od kregosłupa, mniej więcej na wysokości leczonego odcinka, nad biodrem. Opisałbym to jako odczucie głęboko pod skórą, promieniujące do pośladka. Spotkałem się z takim bólem nie raz przed operacją, zastanawiam się czy teraz to jest teraz kwestia przeczekania/wygojenia, czy może prawidłowej rehabiliatacji, czy może zupełnie innego ogniska dolegliwości ?  Czy ktoś również miał podobne odczucia ? 

Nie strasząc tych co są "przed operacją" - jest lepiej niż się spodziewałem czytając internety. 

Druga kwestia to powrót do pracy - jestem programistą, mam siedzący tryb pracy. Wiem że zdrowie jest najważniejsze ale z drugiej strony muszę pracować a raczej zarabiać. Nie mam płatnych urlopów zdrowotnych. Zamierzam za ok 2 tyg, przynajmniej częściowo, powrócić do pracy. Przygotowuje sobie stanowisko pracy, zamierzam miksować/zmieniać pozycję pracy co kilka kwadransów, oczywiście unikając siedzenia (przynajmniej przez pierwsze 3-4 miesiące). Wymyśliłem że przygotuje sobie 3 takie pozycje:

1. pół-leżąca - tutaj zamierzam wykorzystać leżak ogrodowy (np https://allegro.pl/oferta/lezak-ogrodowy-plazowy-skladany-siesta-kolory-8905441990

2. klęczącą - tutaj zamierzam wykorzystać klękosiad (np https://allegro.pl/oferta/klekosiad-rehabilitacyjny-krzeslo-ergonomiczne-7575403074

3. stojącą - bez mebla pod 4 literami

Całość uzupełnię biurkiem z regulacją wysokości blatu, tak aby komfortowo pracować w każdej pozycji. 

Chętnie posłucham opinii/uwag co uważacie o takim trybie pracy. Może macie doświadczenia z powrotem do siedzącej pracy ? Jaki fotel polecacie do siedzenia (po 3-4 miesiącach). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×