Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Staw skokowy pomocy


Gość Maturzysta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maturzysta

Witam. Ma problem z moją kostka  lewej nogi. Borykam sie z nią od kilku lat otóż zaczęło sie od tego ze skoczylem na lewą noge i poczułem ogromny ból jednak po2 dniach bol ustąpił czasami pobolewała mnie tylko pięta ale po około miesiącu nie nagle noga mi ogromnie opuchla i zwijałem się z bólu. Poszedłem do ortopedy powiedział mi ze nic mi nie jest opuchlizba zeszła ale noga mnie nasal bolala. Inny ortopeda powiedzial ze to trzeba wkładki i nara. Trzeci powiedział ze torebka stawowa prześwietlenia robili i niby ok. Minęło kilka lat ostatnio trochę to zaniedbałem ale nadal kuleje noga mnie boli gdy intensywnie pracuje. Każde nadepnięcie na nierówności sprawia mi niebywały ból. Nie mam możliwości ruchu noga na boki jest trochę bardziej jakby opuchnieta wokół  kostki względem drugiej nogi. Ból największy pojawia sie pod kostką. Dodam iż miałem 2 tyg rechabikitacje bo miala niby pomóc laseroterapię i krwiozabiegi Błagam proszę o pomoc. Da sie jeszcze cos z tym zrobić czy do końca życia będę walczył z bólem 😐😐😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty - wspomniane przez Pana zabiegi ograniczają się jedynie do fizykoterapii - to jedynie niewielki dział fizjoterapii.

Właściwa wizyta u fizjoterapeuty opiera się na dokładnym wywiadzie oraz badaniu klinicznym. Wspomniane przez pana objawy mogą wynikać z wielu dysfunkcji w obrębie stawu skokowego górnego lub dolnego m.in. ograniczona ruchomość, niestabilność bądź oba problemy. W obrębie całej stopy mamy wiele połączeń stawowych, które mają wzajemny wpływ.
Co do ewentualnej dodatkowej diagnostyki to najbardziej dokładne będzie badanie RM lub USG - ale o ich konieczności - o ile taka będzie potrzebna - na pewno wspomni fizjoterapeuta.

Pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×