Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie trzuski, bardzo silne ataki, wymioty i brak skutecznego leczenia


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Maż przebywał kilka razy w szpitalu na zapalnie trzuski.Obecnie od kilku dni ma bardzo silne ataki,wymioty ,mimo to jest odsyłany (2 x)z oddziału ratunkowego (diagnoza kolka nerkowa)do lekarza rodzinnego bez skutecznego leczenia(tylko heparegen,spasmolina)., Usg bez zman Cisnienie 210/114 ,GGTP 378 IU/L,amylaza 160,IU/L,białko w moczu 0,74g/l,alat 56 IUL Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na jakiej podstawie rozpzonano kolkę nerkową? Czy w usg są jakieś zmiany? Trudno kwestionować decyzje lekarzy z oddziału ratunkowego, nie wiem jaki jest stan ogólny i reszta badań laboratoryjnych. Na pewno trzeba zwrócić szczególną uwagę na problem nawodnienia męża, najlepiej podając często i w niewielkich ilościach wodę mineralną do picia, ewentualnie w aptece dostępne są bez recepty specjalne płyny typu Gastrolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna Gdańsk

Wydaje mi sie, ze niezbedne jest wykonanie badania TK, moj tata rowniez mam OZT - martwiczo- krwotoczne, i stad wiem, ze przy trzustce i przy jakichkolwiek dolegliwosciach z nia zwiazane niezbedne jest zrobienie tomokomputera klatki piersiowej. Jezeli lekarz Odsyla Pania do domu, to radze isc do przychodni, po skierowanie ne to badanie w trybie natychmiastowym, bo z trzustka nie ma zartow. Zycze szybkiego powrotu do zdrobia Pani męza i trzymam kciuki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×