Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół ciasnoty podbarkowej i długotrwały ból po zabiegu


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w listopadzie (dokladnie 21.11) ubiegłego roku miałem zabieg na bark. Powodem bym długotrwały ból barku i lekkie strzykanie z przodu. Zespół ciasnoty podbarkowej, czy cos takiego, w każdym bądź razie mialem robioną artroskopię barku i lekko zeszlifowaną głowę kości. Na poczatku stycznia mialem dodatkowo zrobiony zastrzyk z kwasu hialuronowego w celu szybszej regeneracji i powrotu do zdrowia. Niestety do tej pory nie ma żadnej poprawy, a wręcz ból jest większy niz przed samą operacją i do tego bark strzyka, chrupie prawie przy każdym ruchu ręką. Czy jest to naturalny proces gojenia czy do tej pory wszystkie dolegliwości powinne już ustąpić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zdecydowanie zalecam rozpoczęcie rehabilitacji. Sam zabieg operacyjny nie eliminuje całkowicie Pana problemu. Wielkość przestrzeni podbarkowej jest uzależniona również od prawidłowej aktywności mięśni, które wpływają na funkcję całego kompleksu barkowego (tj. m.in. staw ramienny,  staw ramienno - łopatkowy jak również sąsiadujące stawy barkowo - obojczykowe i mostkowo - obojczykowe).

Przywrócenie prawidłowego zakresu ruchomości, timingu mięśniowego oraz właściwej koordynacji i siły mięśniowej jest niezbędne do uzyskania satysfakcjonującego efektu po takim zabiegu operacyjnym - to wszystko mieści się w zakresie fizjoterapii. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie, a co do rehabilitacji to już takową miałem zaraz po wyjściu ze szpitala. Miałem 9 sesji z tego co dobrze pamietam, ale nie czułem za bardzo poprawy. Może była to trochę wina fizjoterapeuty, gdyż ta rehabilitacja polegała praktycznie głównie na rozruszaniu ręki. Ale znalazłem teraz filmik na youtube (nagrany przez fizjoterapeutę) dotyczący właśnie przywrócenia sprawności dla barku i są tam fajne ćwiczenia z gumą czy wałkiem do rollowania. A co do strzykania, chrupania w barku, czy nie ma się czym przejmować? Przed zabiegiem strzykało tylko w jednej pozycji, a teraz jest tego zdecydowanie wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli gdzies w poblizu masz Rehasport Clinic to bardzo polecam. Tez mialam problemy z ciasnota podbarkowa, ale rehabilitanci stamtad i lekarz wyprowadzili mnie z tego, uniknelam operacji. Dlugo to trwalo ale warto. Oni potrafia postawic na nogi. Eazne zeby rehabilitacja byla pod okiem rehabilitanta. Wazne zeby cwiczenia robic dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×