Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból dołem brzucha, biegunka a wcześniej Helicobacter pyroli


Gość Bernadetta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bernadetta

Mam na imię Bernadetta i mam 32 lata. Jestem mama 2 dzieci. 4 lata temu podczas gastroskopii wykryto u mnie helikobacter. Dostałam calą kurację + polprazol i w pozniejszym czasie kreon w czasie posilku. Od dwóch tygodni sytuacja sie powtórzyła. Bóle brzucha dołem po lewej stronie, bardzo nieprzyjemne i bolesne i potem oddanie stolca. Najpierw twardszego potem luźniejszego. Byłam u chirurga i dostałam 2x dziennie polprazol 20 mg +ulgastran 3xdziennie po 5ml. Po kilku dniach stosowania leków doszły bóle, lekkie biegunki i ogólne zdenerwowanie z mojej strony. Po prostu boje sie juz tych ataków, dni spędzonych w ubikacji z termoforem na brzuchu. Byłam tydzien temu na drugiej wizycie i dostałam duspatalin 2x dziennie i kreon 25000 3 x dziennie podczas posiłku. Wszystko wydawało sie fajne przez 5 dni, ale znowu pojawiły sie zaparcia 3 dniowe i dzisiaj po zjedzeniu na sniadanie białego sera miałam kolejny atak dołem brzucha i oddanie stolca i ulgę. Nie wiem czy zmienic lekarza, czy zacząc od nowa usg, gastroskopia lub inne badania. W ogóle nie mam ustalonej diety, jestem osobą niepaląca i nie pijącą. Dodam, ze jestem z natury osoba nerwową. Lekarz przepisał cloranxen, ale biore sporadycznie. Kiedy mogę liczyc na *normalne* zycie i ustanie objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jakie Pani opisuje wskazują raczej na patologie w zakresie jelita grubego. Myślę, że aby postawić konkretną obecnie diagnozę na początku trzeba by wykonać badanie kolonoskopowe jelita grubego. Dobrze by było także powtórzyć kontrolnie gastroskopię i USG jamy brzusznej (4 lata temu to długi okres od ostatnich badań, po leczeniu zakażenia Helicobacter pylori warto wykonać kontrolną gastroskopię). Oczywiście o wszystkich tych badaniach i wskazaniach do nich powinien zadecydować lekarz prowadzący. Trudno obecnie wprowadzać konkretne leki bez ewidentnego rozpoznania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o jakąś poradę.Od półtora roku mam bóle brzucha.Początkowo typowe dla wrzodowca,palenie w splocie i bóle głodowe.Wynik gastroskopii -ścianka dwunastnicy krucha przekrwiona ,liczne drobne owrzodzenia w żołądku.Oczywiście bakteria.Dostałem polprazol40 i venter i biorę te leki z przerwami (małymi) od trzech miesięcy.Ostatnio po polprazolu pojawiły się rozwolnienia ze śluzem włącznie,więc go odstawiłem.Żołądek już mnie nie boli,natomiast co jakiś czas(dzień w dzień) czuję łaskotanie , lekki ból w dwunastnicy( chyba ) a przy tym czuję się słabo. Stolce wyglądają bardzo różnie raz w postaci twardych kuleczek po czym w postaci rozwolnienia.Czasem załatwiam się trzy razy do południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog. Jest wiele leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek tylko trzeba je odpowiednio dobrać. Pisze Pan, że miał zakażenie bakterią HP, a nie napisał Pan czy miał Pan stosowaną antybiotykoterapię. Jeśli nie była zastosowana trzeba rozważyć jej włączenie z powtórzeniem gastroskopii za około 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesiecy stracilam duzo na wadze ok 15 kg i dalej chudne badanie gastrologiczne wykazalo ze mam silnie wytapetowany zoladek zolcia miewam czeste biegunki jem tylko pieczywo pomidory serki chomo i gotowane mieso ziemniaki ciagle mam bole bardzo nisko w brzuchu ginekologicznie dobrze biore helicyt 2 razy dziennie nie mam ochoty na jedzenie pije rumianek i wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc tak gdzies od 3 tyg boli brzuch dolem nie jest to silny bol ale taki dziwny raz piecze raz jest zimno robione mialam usg nic nie wykazalo robione mialam badanie krwi wszystko jest dobrze a i jeszcze pojawia sie ucisk na pecherz mrowienie w plecach jestem zalamana co to moze byc prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teresa daj znać co u ciebie mam podobne objawy ,jestem po kuracji antybiotykowej na zapalenie zoładka i infekcje helikobakter ale teraz pojawiły sie bóle dołem brzucha. ginekologicznie. sprawdziłam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×