Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja Halluks Valgus i Bunionette


Gość Sonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 🙂

2 tyg temu miałam operacje jednej stopy w wyżej wymienionych miejscach, dostałam buta, poruszam się głównie o kulach, wczoraj miałam ściągane szwy, porobiły się małe ranki, bo tak lekarz szarpał, czy te ranki są normalne i można odczuwać większy ból po ściągnięciu szwów? Zapytałam kiedy mam iść na fizykoterapie a lekarz na to: "a po co?".    Znajome zaczynały już po 2 tygodniach rehabilitacje, dlatego moje pytanie jest, czy jest ona konieczna? Jakie konsekwencje można ponieść nie chodząc na fizykoterapie? Kiedy najpóźniej od ściągnięcia szwów zacząć ćwiczyć stopę? 

Kolejne pytanie, to czy w okresie rekonwalescencji są robione jakieś badania? Codziennie robię zastrzyki przeciw tromboze, nie powinno się tego zbadać? 

Po 2 tyg, ściągnięcie szwów, rentgen zrobiony, kolejny termin za 2 tyg, czy powinno się częściej chodzic na kontrolę? czy w tym stanie rzadziej wystarczy? 

Pozdrawiam serdecznie! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie do końca rozumiem reakcję lekarza.

Zdecydowanie polecam fizjoterapię - halluksy zawsze są wynikiem jakiegoś schematu kompensacyjnego.

Z mojego doświadczenia bardzo często są one wynikiem nie właściwego usytuowania środka ciężkości ciała np. w pozycji stojącej. Zakładając, że tak jest w Pani przypadku to ponowny halluks za jakiś okres czasu ma prawo nawracać - ale nie da się tego określić bez wywiadu oraz badania klinicznego. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×