Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropny guz na kości ogonowej (krzyżowej)


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata, od roku mam na kości ogonowej niewielki guzek bolący w czasie miesiączki, do tego stopnia, ze ciężko było siedzieć. Guzek ten jest pod skórą wyczuwalny palcami. Od dwóch dni guzek ten ropnieje, a dzisiaj pojawiła sie odrobina krwi. W skórze zrobiła mi sie dziurka, przez która wyplywala ropa. Guzek troche boli i miejsce jest zaczerwienione. Dodam, ze jestem w 6 miesiącu ciąży i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guz to z pewnością zropiała torbiel krzyżowa inaczej zwana włosową. Powstaje w wyniku wrastania włosa w okolicy kości krzyżowej, który otorebkowuje się. Gdy dochodzi do zakażenia takiej torbieli ulega ona zropieniu. Leczy się to nacięciem i setonowaniem naciętej torbieli. Dopiero po wyleczeniu zropiałej torbieli powinno się ją wyciąć. Trzeba wyciąć ją dokładnie, gdyż prawdopodobieństwo ponownego zropienia jest bardzo duże. Na dodatek u Pani pewnie wytworzyły się przetoki dlatego występują okresowo wycieki różnych płynów z drobnych otworów. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie moj maz ma tez narosl na kosci ogonowej,,czesto mu sie zdarza chorowacna chorobe zwana potocznie (wilkiem)ostatnio posiedział troche na betonie,,poszedł do lekarza innego niz zwylke i ten nie wiedział co to jest,,jak ta choroba sie dokładnie nazywa prosze o pomoc,,,wypisał antybiotyk i masc ale jak to peknie to chyba trzeba załozyc saczek??? prosze o pomoc i pozdrawiam,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FRYZJERKA

mam podobny problem tylko ze to wyszlo w dniu kiedy mialam straszne bole kregoslupa a na drogo dzien ostra migrene caly dzien wymiotowalam a kiedy zblizal sie wieczor drgawki temperatora. po takich zdazeniach pojawil sie siniak na kosci ogonowej bolesny i z ropa w dodatku cierpna mi nogi najgozej jest w nocy spac nie mozna z bolu nog. prosze o rade*-**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×