Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mam problem ze zwieraczem odbytu , wydaje mi się ,że jest zbyt słaby od kilkunastu dni mam wrażenie jakby w jelicie po opróznieniu pozostawał kał


Gość zdzich

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tę przypadłość od kilkunastu dni , jest to bardzo krępujące , bo muszę wycierać odbyt co pewien czas ze śladowych pozostałości , szczególnie gdy mam , a mam wiatry dość silne lub gdy się pocę. Po opróżnieniu mam uczucie że w jelicie pozostała część kału i jest to już bardzo krępujące,wycieranie nie pokazuje tego , ale uczcie dyskomfortu pozostaje . Co mam z tym zrobić czy to choroba zwieracza jak sobie z tym radzić , pojawiło się to po nawracających stanach zapalnych dróg moczowych i stosowaniu środków do ich zwalczania co niestety czasami trwało kilkanaście dni.Proszę o pomoc mam 65 lat jestem aktywny ale to mnie powaliło. Mam stwierdzony przewlekły nieżyt żołądka ,chorobę refluksową i cofanie treści żołądka do przełyku który już się nie domyka . Teraz kolejny zwieracz to koszmar , restrykcyjna dieta nie pomaga.Czy są jakieś środki ( ćwiczenia ) uaktywniające ten zwieracz. Do kogo mam się zwrócić,żona to lekceważy, a ja nawet wstydzę i boję  się pójść na basen żebym nie roznosił jakiś bakterii  i nie tylko ? Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×