Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skupisko powiększonych węzłów chłonnych


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam na imie Jarek. Od ok tygodnia zaczełem odczuwac ból w dojnej czesci brzucha po prawej sktonie niedaleko pepka. NA poczatku nie zwracalem na to uwagi ale kiedo nie ustepowało zaczelem sie tym martwic. Przed zauwazeniem tego bylem chory mialem lekka goraczke i bol gardla. Dwa dni temu bylem u lekarza, dostalem skierowanie na USG jamy brzusznej. Dzisiaj jestem po Usg, na badaniu wykryto powiekszone skupisko wezłow chłonnych po prawej od pepka. Mam sie zgłosic z opinia do lekarza rodzinnego i dostane skierowanie do szpitala na TK bo jest zaznaczone ze mam pilniewykonac TK. Zaczełem czytac na internecie o powiekszonych wezlach chlonnych w j. brzusznej i bardzo sie wystraszylem. Nigdy nie mialem problemow z wnetrznosciami.Prosze o Jakiekolwiek informacje na ten temat.Co to moze byc? JAkie tego moga byc skutki? Zapomnialem dodac ze towarzyszmi mi zgaga od paru dni. Do lekarza wybiore sie dopiero w poniedzialek bo w sobote i niedziele jest nieczynne. Z góry dziekuje za odpowiedz, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powiększone węzły chłonne tej okolicy mogą wskazywać na zakażenie bakteryjne o pierwotnym punkcie uchwytu w przewodzie pokarmowym, przy stanie zapalnym wyrostka robaczkowego również dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych, proces nowotworowy, stan zapalny jelit. Możliwości jest wiele, tomografia przybliży na pewno rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzikuje za odpowiedz. Chcialem jeszcze dodac ze od tygodnia w okolicy lewej pacy wygrylem podskurna gulke nie zwracalem na to uwagii ale czy to moze mic cos wspolnego z tymi wezlami chlonnyni? ciagle tez mam spuchniete tylne dzialo ale mysle ze to od nowego zeba. Bardzo sie boje ze to moze byc proces nowotworowy mam 20 lat w tym roku 21 i ogromnie sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×