Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to jest rak jelita grubego?


Gość Adam 79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat i od 2 miesięcy borykam się z problemami jelita. Rok temu miałem kolonoskopię i wszystko było Ok poza hemoroidami. Obecnie biorę omeprazol, bo miałem bóle brzucha i żółty język. Miałem ogromne mdłości, które ustąpiły, ale mój stolec jest ciągle mocno nawodniony (biegunka) i zmniejszył swoją objętośc, nie jest ołówkowaty ale cieńszy niż zawsze. Miałem robioną morfologie: krwinki czerwone i białe w normie, hemoglobina również. Mam również bóle dolnej parti pleców, zwłaszcza po prawej stronie pod żebrami (wątroba). Miałem robione również USG brzucha, wątroby i woreczka żółciowego i też OK. Tydzień temu robiłem Test FOB na krew utajoną w stolcu - wynik negatywny z trzech próbek. Moje samopoczucie jest trochę lepsze niż poprzednio, bo nie mam mdłości ale nadal jest fatalne i te bóle pleców. Oczywiście nie mam apetytu od 2 miesięcy. Nie schudłem mocno, bo staram się jeśc posiłki mimo iż nie mam poczucia głodu. Rok temu miałem również Gastroskopię, bo miałem Helicobacter. Jestem załamany i panicznie się boję, nie dają mi spokoju te stolce i gazy. Wypróżniam się 1-2 razy dziennie i są to ciągle biegunki. Błagam o pomoc czy to rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Objawy raczej nie wskazują na proces nowotworowy. Należy bliżej przyjrzeć się diecie, przyjmowanym lekom (omeprazol może powodować zmianę stolca). Czy konsultował się Pan z lekarzem w tej sprawie? Czy bóle brzucha nadal występują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wizytę u gastrologa. Bóle brzucha od 4 dni są bardzo małe i krótkotrwałe, a w zasadzie zniknęly. Mam czasami tylko takie uczucie jakby balona po środku brzycha (zazwyczaj po owocach) kiedy dotknę to czuję jakby taki nabrzmiały balonik, który pod wpływem nacisku ginie i rozchodzi się. Nie wiem może to gazy napinają żołądek? Mam to niezbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na pewno należałoby powtórzyć gastroskopię oraz zastanowić się także nad powtórzeniem ewentualnie kolonoskopii. Jednak o tym musi zadecydować lekarz prowadzący. Po tych badaniach można będzie cokolwiek więcej powiedzieć na temat przyczyn opisanych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów bóle brzucha wróciły i oczywiście są one centralnie po środku. Mam cuchnące gazy nawet po oddaniu stolca. Stolec bez zmian ciągle mocno nawodniony. Przed moimi oczami tylko jedno słowo: RAK. Ból pleców jest umiejscowiony po obu stronach żeber i czuję sie mocno senny. Przechodzi na trochę po spożyciu posiłku ale później powraca i lekkie mdłości. Nie takie jak kiedyś ale wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witwm ja tez mam podobne objawy czeste wodno biegunkowe stolce bole w lewym podzebrzu bole zoladka okreznicy bole w podbrzuszu ale nawet nie dopuszczam odo siebie mysli ze moze to byc RAK.Staram sie jesc djetetycznie unikam surowych warzyw i owocow rzeczy ciezkostrawnych, planuje wizyte u lekarza ale ciezko mi sie wybrac Pozdrawiwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×