Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół cieśni nadgarstka. Piszcie


Gość Judytka

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie mam ten zespół ciesni nadgarstka.

Bóle nocne, w tym iż potrafi wybudzić mnie ze snu. Przez to od 5 tygodni źle śpię, zaczynają wtedy sztywnieć, I nie mogę zacisnąć rękę w pięść w dodatku jak odchylam rękę w bok to boli,  EMG mam na 9 lutego.

A co najlepsze od dwóch dni zaczęły mi palce w jednej ręce puchnąć 😩😩😩

I to już tyle trwa.

Piszcie jak ktoś przez to przechodził lub przechodzi teraz. 

Każda informacja na ten temat mi się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Warto  zasięgnąć konsultacji u fizjoterapeuty.

Po przeprowadzonym wywiadzie oraz badaniu klinicznym będzie miał możliwość postawienia diagnozy - chyba, że będzie potrzeba rozszerzenia diagnostyki.

Jeżeli potwierdzi się zespół cieśni nadgarstka - wspomniana wcześniej wizyta będzie dawała możliwość określenia przyczyny tego problemu - może być to problem np. odcinka szyjnego (jest wiele możliwości). 

Tym samym fizjoterapeuta będzie mógł rozpocząć proces rehabilitacji.

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ja jestem po zabiegu prawej dłoni. Również stwierdzona cieśnia nadgarstków. Pierwszy zabieg miałam 3 lata temu, ból dłoni szczególnie w nocy był bardzo silny, budził mnie, wstawałam, musiałam ćwiczyć, masować. Nie miałam czucia w opuszkach palców. Po operacji się trochę poprawiło. Dłonie w dalszym ciągu w nocy potrafią ścierpnąć tak, że ból mnie budzi. Nie mam całkowitego czucia w opuszkach palców. Często chodzę na ćwiczenia i masaże. Dwa lata temu miałam ponowną operację prawego nadgarstka bo wyszło mi takie coś, taka jakaś bulwa, która została usunięta. Poprawa jest, ale nie jest ona jakaś taka spektakularna. Lewej dłoni nie operowałam, tylko rehabilitacja czyli ćwiczenia i masaże i jest znacznie lepiej niż z prawą dłonią. Do dzisiaj masuje i wykonuję ćwiczenia. W prawej dłoni nie mam całkowitego czucia w opuszkach i muszę uważać, bo rzeczy potrafią wypadać mi z rąk. W nocy często ręce cierpną i to powoduje ból, który mnie budzi. Mam szyny w których wcześniej cały czas musiałam spać i jeśli obecnie ból się nasila to zakładam je na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka

Miałam to badanie i wyszło że coś się zaczyna robić w tym prawym nadgarstku. Stopień umiarkowany narazie. We czwartek idę do ortopedy. ( A dolegliwości jakby w zaawansowanym stadium ) 😳😳😳

Dopadł mnie też lewy nadgarstek...

Muszę zrobić emg lewego nadgarstka

Ja już nie Wiem jak mam spać po prostu... tak źle tak też źle...W nocy tak potrafi nadgarstek palce boleć i robić się sztywne że szok...

W dodatku palce mi co kilka dni puchną i wtedy są sztywne i bolą....

A tak w ogóle to bolą mnie ręce  ( cała ręka)

( ból kolan )  i w ogole nie przechodzi..

A u Ciebie w fazie początkowej to miałaś tylko leki i ćwiczenia??

Może mam połączone z Reumatoidalne zapalenie stawów?? ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od razu polecam isc prywatnie, bo z nfz to wiadomo jak to wygląda.zanim sie doczekasz na rehabilitacje to zdarzysz umrzec z wycienczenia przez brak snu 😛 musi cie ktos obejrzec i wybrac metode leczenia, na forum mozemy ci poradzic to i tamto, ale nie jestesmy fachowcami. nie wiem z jakiego regionu polski jestes ale polece ci mojego lekarza. dr Mrozik w handproject clnic - to jest gdansk- jestem w trakcie rehabilitacji i naprawde jestem bardzo zadowolony z jego podejscia. chyba pierwszy raz w zyciu bylem zadowolony z prywatnej wizyty, bo ten doktor widac ze z powolania to robi. zajmuje pacjentem jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Do Judytka

ja w prawej ręce miałam tak już zaawansowaną chorobę, że tylko operacja wchodziła w grę. Chociaż dziwiłam się, bo badanie nerwów wyszły bardzo dobrze. Leki brałam 3 miesiące przed operacją i jakiś miesiąc jeszcze po operacji, ale jak tylko wróciłam do pracy to problem również powrócił. Dzisiaj to ćwiczenia i masaże, czasem smaruję żelem przeciwbólowym oraz szyny na noc. W prawej ręce mam jeszcze dodatkowo łokieć tenisisty. 

A jak tam u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JUDYTKA

Do Agnieszka

Kochana, miałam robione emg nadgarstka  i dopiero mam początki tego schorzenia. 

Od lutego t.r. puchną mi wszystkie palce w obu rękach po nocy ... I mam sztywne  i bolące w dodatku pomału mam  osłabione czucie w tych rękach i mam trudność  odkrecic zakrętke np. z wody  itp ... nawet jak chce palce  zgiąć w Piąstke to Od razu mi mrowieja i dretwieja   😕

jakby tego było mało to bolą mnie stawy kolanowe, barkowe no i te ręce.... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×