Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Promieniujący ból prawego jądra


Gość Andrzej Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Kraków

Witam Od kilku dni mam następujący problem. Otóż odczuwam ból prawego jądra. Nie jest to silny ból, raczej ucisk, dyskomfort. Ból czasami promieniuje do pachwiny, podbrzusza a nawet na udo. Najbardziej jest odczuwalny jak prowadzę samochód, najmniej jak stoję, lub chodzę. Dokonałem dokładnego samobadania jąder i nie wyczułem żadnych guzków itp. Jednak odnoszę wrażenie, że podczas wzwodu po podniesieniu penisa pod brzuch prawe jądro jest jakby bardziej schowane niż zwykle i najądrze wygląda jakby było spuchnięte, gdyż przy takiej pozycji penisa skóra moszny niemal dzieli jądro na 2 części. Na jaki problem mogą wskazywać takie objawy? Umówiłem się na wizytę do urologa w przyszłym tygodniu, jednak trochę się denerwuję tym dlatego proszę o w miarę konkretną odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Objawy mogą wskazywać na zalaplenie jąder/najądrzy, żylaki powrózka nasiennego, których nie wyczuł Pan podczas badania. Myślę, że wizyta u urologa wskaże dokładnie przyczynę dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny ,problem,z ktorym sie borykam od ok.3lat.tepy bol z prawej strony pachwiny i jakby szedl jakaś żyłą do prawego jądra.sam bol jadra moge porownac do bólu po uderzeniu sie w *nie*lub scisniecie ich,choc ten bol,jest jeszcze do zniesienia. raz trwa to codziennie przez tydzień,lub dluzej a potem nieboli z miesiac.niby bez zadnej przyczyny.boje się i niewiem czy to cos powaznego?!ch cialbym jednak dodac ze często zaczyna sie sesja *dni bolu*jesli mam stres,napięcie,lek duszę coś w sobie,lub jestem znerwicowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to mam od 10 lat. Czasem problem znika na miesiąc ale i tak powraca. Taki tępy ból. Nie mocny ale taki ćmiący. Czasem boli okolica kości łonowej albo promieniuje od jądra do wewnątrz uda. Zauważyłem że bólu nie ma jak nje mam spokój przez jakiś czas i zero stresu. Poza tym zdecydowanie częściej powraca po przemarznięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nawraca od kilku lat na kilka dni/tygodni. Poszedłem do urologa, wyszedłem bez diagnozy. Badanie moczu ok. Moszna prawidłowa. W usg podejrzenie początku żylaków powrozka. Ale nic konkretnego. Słyszałem potem od innego urologa, że taki ból może być spowodowany zapaleniem prostaty, która nie boli, tylko *promieniuje*. Jezeli w tym stanie zapalenie potwierdzi lekarz (badaniem per rectum), to wtedy podaje się antybiotyk na ok 4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym odswierzyc temat,mam tez to samo od kilku lat,badania usg nic nie wykazaly,a zaczelo sie to po zapaleniu gruczolu krokwego 5 lat wstecz,zapalenie wyleczone a od czasu do czasu bol dokuczliwy powraca.Zauwazylem-gdy unosze prawa zgieta noge to bol sie nasila-zaczalem cwiczyc w ten sposob ze rozciagam raz prawa a raz lewa noge unaszac ja mocno zgieta w kolanie -robie to od kilku dni i o dziwo bol minal,zobaczymy na jak dlugo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×