Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a sex


Gość Jaro z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaro z Warszawy

Witam. Miałem operacje przepukliny pachwinowej 18 dni temu. Założono mi siatkę. Dwa dni temu uprawiałem sex z dziewczyną i coś mnie boli. Poza tym mam jeszcze wybrzuszenie. Czy coś się tam dzieje? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo (nawet kilka miesięcy) w miejscu wykonania plastyki przepukliny pachwinowej występuje swego rodzaju uwypuklenie, zgrubienie. W czasie zabiegu tkanki powłok brzusznych są zszywane, nawarstwiane i wzmacniane siatką, która nie jest całkowicie wchłanialna. W miarę „rozpuszczania” się szwów, części siatki, wycofywania się obrzęku pooperacyjnego tkanek i wrastania tkanek w siatkę uwypuklenie zanika. Zawsze radzę, aby wstrzymać się od dużego wysiłku fizycznego (z napięciem mięśni brzusznych) przez miesiąc po plastyce przepukliny pachwinowej z użyciem wszczepu. Możliwe, że obecnie doszło tylko do nadwyrężenia pod wpływem urazu (napięcie mięśni brzusznych w czasie stosunku) pozszywanych tkanek. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią po kilku dniach (można zastosować miejscowo maści lub żele przeciwbólowe dostępne bez recepty) należy zgłosić się na kontrolę do chirurga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie powikłania w ogóle nie występują po plastyce przepukliny pachwinowej. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Nawet jeśli doszłoby do uszkodzeniu drobnych nerwów w czasie zabiegu nie zawiadują one funkcją (np. wzwodem) członka. To chyba jakaś sprawa niezależna (może natury psychicznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Podczas stosunku jeżeli już do tego dojdzie w pewnym momencie bolesne ukłucie i po stosunku. Na razie wstrzemięźliwość, żona mało zadowolona i coraz częściej myśli że kogoś mam. Jak tu się kochać kiedy to sprawia ból. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem po plastyce przepukliny pachwinowej już dobry miesiąc i zauważyłem,że gdy się kocham z żoną to mam problem gdyż kończy się wzwód jeszcze przed wytryskiem i zaczyna mnie denerwować ta sytuacja,czy mam sięgnąć po jakieś leki czy konsultacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×