Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pytania proktologiczne - hemoroidy


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nieszczęśliwym posiadaczem hemoroidów. I mam kilka pytań dla osób borykających się z tym problem oraz dla tych co są po problemach.

Mianowicie, czy zauważyliście może uwypuklenia w odbycie po prysznicu/kąpieli? 

W czasie oglądania tamtej okolicy kucam jakbym się wypróżniał  w lesie, bo tak najwygodniej i wszystko widać. W czasie oglądania z czasem pojawiają się uwypuklenia, fioletowe poduszeczki czy to stan normalny czy patologiczny? Po wstaniu i odczekaniu i ponownym sprawdzeniu, odbyt jest taki bardziej "ładniejszy" to jest mniejszy i nie ma tych uwypukleń oczywiście na początku, bo po kilku sekundach sytuacja się powtarza.

Proktolog twierdzi, że mam II stopień czyli tj. splot żylny wewnątrz. Natomiast ja te poduszeczki kwalifikowałbym do splotu zewnętrznego. Ale to moje gdybanie. Chciałbym się tego pozbyć raz na zawsze, bo dyskomfort życiowy jest niesamowity. 

Każda opinia/informacja mile widziana.

Pozdrawiam, Kamil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O biedaku, wspolczuje. Cierpialam na hemoroidy przez dlugi czas w zyciu - teraz z kolei mam zlamana reke. Wiesz co dla mnie gorsze? Hemoroidy. Napisze Ci jak sie z nich wyleczylam

Czesto podczas kapieli czulam wyrazne wzgorki w odbycie - przy myciu nie wolno ich podrazniac czy mocno dotykac. Wszystko robic delikatnie 

Codziennie zanurzac zadek w misce napelniony bardzo mocnym naparem z rumianku - conajmniej 5 saszetek rumianku na czajnik wody. Po tygodniu nastapilo obkurczenie hemoroidow i duza ulga.

Kupic w aptece zel zniczulajacy do badan wziernych - od razu po posmarowaniu bol sie zmniejsza

Absolutnie nie siedziec na twardym, zawsze miekka podusia pod zadkiem.

Codzien jesc kilka lyzek oleju slonecznikowego bo jest on wydalany przy wyproznianiu i powoduje oleista otoczke dzieki czemu hemoroidy nie ulegaja bolesnym obtarciom

Powodzenia w kuracji! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ty Kamil pisałeś temat 30 listopada nt. gumkowania hemoroidów ? Jeżeli tak to powiedz jakie obserwacje po zabiegu itd.. ? Pytam ponieważ sam miałem w grudniu owy zabieg i jeden najbardziej dokuczliwy hemoroid cały czas daje o sobie znać, mam wrażenie że gumka z niego spadła i teraz czekam na wizytę u lekarza gdzie liczę reklamację w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabiegu uczucie klocka w tyłku, o dziwo nie bolało strasznie, prawie nie odczuwałem tego. Tylko noc słabo przespałem. Po 24h uczucie zniknęło. Czy odpadł? Nie wiem. Będę dzwonił i się umawiał na kontrolę dopiero. Ale ogólnie to nadal coś mi tam wychodzi po oddaniu stolca, czasem mniej, czasem w ogóle. Nie wiem czy to z wewnątrz czy może splot zewnętrzny. Ogólnie po wypróżnieniu odbyt jest taki napięty i tak bardziej elegancki, natomiast po jakimś czasie jak sprawdzam, nieraz uwypuklają się fioletowe poduchy i jest to nieestetyczne. 

Szkoda mi pieniędzy, ale bardziej zależy mi na w miarę normalnym życiu. Nie wyobrażam sobie ciągnąć to do końca życia, a mam 23 lata. U mnie to głównie świąd i pieczenie występuje, krwawienie rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×