Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienia kolan a wieku 35 lat?


Gość Michał.W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem i na razie u lekarza z nim nie byłem, ale chcę to opisać. Jakiś czas temu udałem się na pieszą wycieczkę z plecakiem. Była to 2 dniowa taka mała wędrówka i podczas tej wycieczki zaczęło mnie boleć kolano z prawej strony. Jakby w tej szczelinie gdzie się zgina kolano i po prawej stronie. Jak po czasie trochę odpocząłem, to bolała mnie jakby kość udowa zaraz nad kolanem. Jakby kość mnie bolała..to się chyba kłykieć nazywa. Wtedy to zlekceważyłem bo doszedłem do wniosku, że w zasadzie wszystko mnie boli, ale od tego czasu sprawa się pogarsza. 

Jakiś czas temu przeszedłem się godzinę po mieście i zaczęła mnie w tym samym miejscu boleć noga. Innym razem jak pojechałem na delegację i miałem trochę czasu, to po 1.5 godzinnym spacerze nie mogłem schodzić po schodach, bo bolało mnie prawe kolano jak to wcześniej opisałem. Trochę mnie to martwi bo się szykowałem do większej wycieczki. W sensie że kilka miesięcy i nie byłoby fajnie gdyby mi kolano siadło. Czy to możliwe że to zmiany zwyrodnieniowe? Kiedyś miałem to kolano podkręcone i lekarz pamiętam coś o tych moich kolanach mówił, że są dośc zużyte pomimo młodego wieku i że przyjdzie czas że będzie potrzebny zabieg. Że to wina grania na asfalcie w kosza i lekkiej koślawości. 

Czy ktoś wie co to może być i czy to jakaś powazna kwestia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 Ja mam podejrzenie zwyrodnienia czy osteoporozy  aczkolwiek w nadgarstku ręki..boli mnie lewy nadgarstek od 3 tygodni ... nasila się przy ruszaniu i zginaniu reki i nasila się w nocy ten ból że co noc wybudza mnie ze snu... W poniedziałek idę do ortopedy.

Tak w ogóle to tutaj rzadko kto odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To jeszcze jedno pytanie i może ktoś odpisze. A czy takie zmiany są wyleczalne? W sensie takim, że można staw doprowadzić leczeniem, zabiegiem do sprawności....czy to można tylko ew. zastopować? 

 

p.s. a gdzie lepiej w takim razie napisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Michał.W napisał:

 

p.s. a gdzie lepiej w takim razie napisać? 

Tego to nie wiem. Rzadko gdzie kolwiek odpisuja

Tu kilkanascie osób pisze posty i są wyświetlenia ale odpowiedzi czy jakiejś rady nie ma 🙄🙄

Jedynie poszukać post o podobnej treści  😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×