Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guz w odbycie


Gość Niwiem12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niwiem12345

Dzień dobry. Mam 18 lat i ostatnio wyczułam u siebie w odbycie twardy okrągły guz blisko ujścia odbytu może na ok 1 - 1,5 cm szerokości. Nie boli przy przyciśnięciu i nie wydaje mi się, że to hemoroid. Nie mam krwawień z odbytu, a moja waga stoi w miejscu (45 kg przy wzroście 166 cm). Nie mam także gorączki. Ów guzek nie rośnie bezpośrednio na ścianie tylko jakby pod nią, pod błoną śluzową, jakby był wypukłą i zgrubioną twardą ścianą odbytnicy. Moje stolce od paru miesięcy mają postać papkowatą, czasem są lekko spłaszczone lub cienkie. Miewam uczucie niepełnego wypróżnienia i czasem męczą mnie nadmierne gazy. Oczywiście moja pierwsza myśl - nowotwór, czas żegnać się z życiem. Bardzo się boję, nikt w mojej rodzinie wcześniej na to nie chorował więc nie jestem obciążona genetycznie. 

Od czasu do czasu czuje także rozpieranie w odbytnicy, świąd, a nawet pieczenie, kiedy siedzę wydaje mi się, że czuję tego guza. Niestety w najbliższym czasie nie mogę zrobić testu na krew utajoną w kale.

Co to może być? Czy to możliwe aby była to jakaś anatomiczna część? Gdzie powinnam poszukać pomocy? Bardzo się z tego powodu stresuję.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×