Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastroskopia zawsze jest dokładnym badaniem i wykazuje przepukline żołądka?


Gość Agnieszk R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszk Raczek

Panie doktorze, miałam robioną gastroskopie, na której wykazano mi zapalenie odżwiernika i żółć w żołądku.Biorę juz drugi miesiąc Lanzul.Jenak od kiedy mam tee refluks ,bolą mnie strasznie plecy i po lewej stronie na obrzeżach żeber czuje ,jak mi odskakuje tam coś,wyrażnie jest to odczuwalne palcami,czuć odskok od żeber.Czy to może być przepuklina?Czy gastrolog mógł przeoczyć tą przepukline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuklina rozworu przełykowego nie jest wyczuwalna przez powłoki brzuszne badaniem palpacyjnym. Jedynie gastroskopia lub RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji Trendelenburga mogą rozpoznać przepuklinę. Zapewne te objawy jakie Pani opisuje związane są z czymś innym. Może to jakaś zmiana na żebrach lub w ich okolicy. Niech Pani zgłosi ten problem swojemu lekarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze,brat wymiotował krwią skrzepniętą,bardzo dużą ilością.Na pogotowiu zrobiono mu badania i zszyto jakąś rane .Na konsultacji poinformowano nas że jest to przepuklina żołądka.Narazie jest w szpitalu trzeci dzień.Czy z takim schorzeniem może po powrocie do pracy na budowie ciężko pracować?On jest bardzo przejęty ,a lekarze narazie proponują niemyslec o pracy tylko o odpoczynku. bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spełniać zalecenia lekarskie. Nie znam dokładnych wyników badań Pani brata. Trudno mi powiedzieć z jakiego powodu było dokładnie krwawienie z przewodu pokarmowego. Dokładnych informacji proszę zaczerpnąć od lekarza prowadzącego brata w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×