Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz mięśnia uda


Gość Stanisław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

Na prawym udzie tuż nad kolanem odczuwałem pieczenie. Udałem się do chirurga, który zlecił USG. Zamieszczam opis USG Obrysy powierzchni kości udowej prawidłowe . Mięsień obszerny przyśrodkowy i m. prosty uda, obszerny pośrodkowy, m. dwugłowy uda oraz mm. przywodziciele w obrazie USG prawidłowe. W 1/4 dalszej poniżej m. obszernego bocznego uda stwierdza się owalny, dobrze odgraniczony guz o wymiarach na prinice, leżący w obrębie brzuśca mięśniowego, bez cech patologicznego ukrwienie w badaniu (CD, PD). DGN: Guz m. obszernego bocznego uda prawego. Ponadto lekarz dał skierowanie na rezonans. który będę miał 24.09.2008, a wizytę u lekarza 02.10.2008. Chciałbym wiedzieć czy to coś poważnego, bo bardzo się denerwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to guz, a każdy guz jest podejrzany o proces nowotworowy. Dalsze postępowanie będzie zależeć od wyniku rezonansu magnetycznego tkanek uda. Możliwe, że będzie konieczne wykonanie biopsji guza z oceną histopatologiczną. Niestety, ale prawdopodobnie zakończą się te badania operacją czyli usunięciem guza w całości. Dopiero po takiej operacji i badaniu histopatologicznym całego guza będzie się miało pewność co to jest za guz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takiej samej sytuacji ,wykonałam biopsje i czekam na wynik ale w Gliwicach powiedzieli mi że muszą to usunąć.Muszę jeszcze wykonać tomografię uda.Przedtem musiałam wykonać rentgen płuc,kości czy nie ma przerzutów na szczęście nie ma ,ortopeda powiedział mi żeby to jak najszybciej załatwić bo mogą być kłopoty i tak czekałam z tym 1,5 roku ze strachu samo przejdzie.Znajoma miała guz na karku ze strachu nie dała sobie nic zrobić umarła po latach w wielkich cierpieniach bo nie dało się nic zrobić poprostu się udusiła.Lepiej się leczyć,nie dbać o pieniądze bo człowiek zwleka i pracuje jak głupi a to nic nie da.W chorobie człowiek dopiero czuje zapach wiosny,lata,jesieni i zimy bez zagonienia i to jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę mam 25lat, na udzie mam opuchliznę, przynjamniej tak mi się wydaje, że to opuchlizna dwa dni smaruję i nic, w środku jakby coś twardego, zaznaczam że u mam też takie twarde żyły, co to może być, bardzo się boje, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to pieczenie było?Mam 20 lat i mam ból uda i troche czasem piecze ale lekko no i nie bez przerwy(zresztą dopiero jakieś 5 dni)... co to moze byc? chodze na fitnes, czy to pieczenie moze byc zwiazane z cwiczeniami?mam tez lekkie zakwasy i niedobór magnezu ojawiający sie mrowieniem i nerwami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..ja mam dziwny problem..na miesniu dwuglowym z przodu uda nad kolanem około 10 cm mam twardy guz..ostatnio robiłem brzuszki i na wyprostowanych nogach za mocno naprezalem te mięśnie..co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dawid ja mam guza w tym samym miejscu, mam go juz ok roku.Na usg zobaczyl ze guz wrosiety w miesien, mialam isc do ortopedy ale zwlekam do dzis. Tylko ze teraz boli coraz bardziej wiec chyba sie wybiore.Tym bardziej ze mam do wychowania coreczke :)) ale strasznie sie boje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna26lat

Ja mam guza juz 4 lata i nadal niewiadomo co to mialam tomogtafie biopsje usg i nic niewyniklo z tego. Mam 26 lat guz mi sie zrobil w kwietniu 2007 niewiem od czego niemam pojecia mam kolejne skierowanie na biopsje guz jak na poczatku mowiono ze to cysta lub torbiel znajduje sie w miesniu gladkim uda tuz nad kolanem od czasu do czasu boli.mam kolejne,skierowanie na usg i pewnie rezonans mi zrobia czuje ze to rak i tego sie obawiam. guz sporo urusl ma,z 5 cm a mial kilka milimetrow na poczatku. Olalam troche system bo sie boje.jak mam umrzec to umre na cos trzeba w koncu szkoda tylki ze tak mlodo... Ide na usg boje sie bardzo. Postaram sie to wyleczyc zgodze sie nawet na usuniecie tego jesli bedzie trzeba choc tez niechce blizny bo mam ladne nogi... Jedynie na amputacje sie niezgodze wole smierc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ładne i proste nogi.....ba ale musiałam usunąć guz a miałam na prawym udzie z przodu wysoko. bilzna na 9 cm po operacji teraz ma już 8 cm nie wygląda to ładnie i też jestem zła że bedzie widoczna i nie będę mogła się swobodnie opalać latem przyszłego roku. Ale zdrowie ważniejsze od wyglądu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam sporo lat tego guza. Sama go wyczułam i też wiele razy wydawało mi się,że rośnie...Bolał mnie przy naj najmniejszym urazie. Drętwienie i ból promieniował aż do kolana. Na pierwszy rzut nie było widać, że mam coś pod skórą, tylko ja to widziałam. Czułam nawet jak prawa nogawka spodni była ciaśniejsza bo obwód uda był większy o średnicę tego guza. Miałam i usg i ct i jestem po operacji...Jednak strach ma wielkie oczy a z guza wyszedł włókniak coś tam było z zakrzepicy skąd to nie wiem bo kiedy go wyczułam miałam 20 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu chodze do onkologa robia mi znow biopsje i badania jak narazie onkolog i ci co robili biopsje nic zlego na to nie mowia jak sie okazuje guz jest duzo mniejszy ma ok 2 cm a nie 5 jak mi sie wydawalo z tym ze wykryli mi jeszcze jednego obok ktorego ja nieczuje jestem wsciekla ze spotkalo mnie takie cos za co ???? mowia ze to najprawdopodobniej sa tluszczaki czyli niegrozne nowotwory cale udo mam grubsze przez to niewidac tak na pierwszy rzut oka ale mnie to juz denerwuje a co najlepsze ze czuje bol bo guz uciska na nerwy jak zrpbili mi biopsje to byla tam jakas przezroczysta galaretowata maź. ciagle sie zastanawiam z kad to cholerstwo powstalo boje sie blizny jestem ladna zgrabna mam dlugie nogi i mam miec sznita na nodze ja chyba umre... na zawal jak to bede miala choc lekarz twierdzi ze tego nietrzeba usuwac tylko obserwowac co jakis czas. z drgugiej strony co mi dadza obserwacje?? a jak to sie uzlosliwi np na tluszczako mięsaka ??? to wtedy amba operacja chemia a moze i amputacja. jezu straszne to jest nigdy na amputacje sie niezgodze wole smierc niz byc kaleka :(( jestem zrozpaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś to usunąć,,,,Wiem co mówię hodowałam ładne lata swojego teraz dba, o zmniejszenie blizny ale dobrze mi nie idzie. Powstał koloid bliznowiec.......Ja to mam pecha ale za to mam obie nogi........Operuj się dziewczyno!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że im szybciej pójdziesz do lekarza tym lepiej. Moja mama ma dzisiaj już 3 operacje usuwania takiego właśnie guza okazał się nowotworem złośliwym po każdym zabiegu wraca. Tylko ze moja mama właśnie zwlekała jak by poszła wcześniej na pewno inaczej by się to skończyło, a teraz lekarze proponują jej amputacje nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po bardzo poważnym wypadku , prasa około 200 kilo przygniotła mi uda , niestety prawe nie chce się goić i jestem po dwóch operacjach usunięcia tego krwiaka z uda 😣 Jeszcze jest tam taki mały , ale boję się że znowu zrobi się tam stan zapalny , czy kiedyś moj koszmar się skończy 😣 ? Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, mogę zaoferować jedynie słowa wsparcia. Nie potrafię sobie wyobrazić co teraz czujesz, ale wierzę że uda Ci się odnaleźć w swoim obecnym cierpieniu sens, a ze wsparciem bliskich odnajdziesz radość w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Guz na tylniej stronie uda, promieniuje na całą nogę. Wg USG między mięśniem a tkanką tłuszczową  widoczna zmiana  niejednorodna nieregularna z obecnością hiperechogenicznych zwapnień otoczonych hipoechogenicznym obszarem - kostnienie pozaszkieletowe. W poniedziałek chirurg ehhh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×