Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel jądra i zabieg


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie będę pisał co mi dolega, bo tak naprawdę jeszcze tego nie wiem(przypuszczam że mam na prawym jądrze dużą torbiel). Mam pytanie : 1. Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia jądra przy zabiegu usuwania? 2. Czy ból po zabiegu jest bardzo dokuczliwi ? (Czytałem kilka artykułów no i z tego co ludzie tam pisali później może to nie być miłe, bo ponoć dość mocny ból dolega pacjentowi) 3. Ile trzeba czekać na taki zabieg? 4. Czy to jest wada wrodzona czy może być spowodowana silnym uderzeniem piłką w jądra w dzieciństwie(mam 19 lat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Torbiel powstaje np. wskutek zejścia procesu zapalnego (pozapalnie), urazu również. Czas oczekiwania na zabieg jest naprawdę różny i zależy od rejonu i samego szpitala. Może to być miesiąc do 6 miesięcy. Do uszkodzenia jądra dochodzi rzadko, wszystko zależy od lokalizacji i umiejętności chirurga. Po zabiegu ból występuje i łagodzony jest przez przyjmowane leki przeciwbólowe. Najlepiej osobiście skonsultować się z chirurgiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 8 dni po operacji usuniecia torbieli. Jezeli chodzi o bol to jest on calkiem znosny, leki przeciwbolowe wykupilem ale prawie ich nie bralem. Z powaznych niedogodnosci to taka, ze najlepsza pozycja to lezaca, zle sie siedzi i zle chodzi* Przez kilka pierwszych dni moszna sinawa i opuchnieta, po 3-4 dnich opuchlizna zaczyna schodzic. Lekko bolal mnie tez brzuch w dole, po tej samej stronie co usuniete torbiele. Na dodatek szew na mosznie lekko *ciagnie* no i odrastajace wlosy strasznie kluja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałełem zabieg biospsji jąder, jestem 5 dobę po zabiegu. Opuchlizna zaczyna schodzić, natomiast tak jak pisał Robert, szwy troche ciągną przez co czuję ciągle że je mam. na 10 dzień przewidziane mam zdjęcie szwów, czy ktoś się orientuje czy dostaje się wtedy znieczulenie czy poprostu na partyzanta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś 3 tygodnie temu mój kolega kopnął mnie w genitalia dosyć mocno.Przez pierwsze 3-4 dni moje jądra były bardzo napuchnięte,koloru czarno-fioletowego.Bardzo mnie bolało podczas chodzenia i zle się z tym czułem.Kiedy opuchlizna zeszła nad lewym jądrem zostala mała kulka,coś jak guz.Nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu ani z uprawianiem sexu.Jednak boli mnie ta *kulka,guz* kiedy go dotykam i naciskam.Nie wiem co mam z tym robić ani gdzie się z tym udać?Czy mogą kiedyś wyjść z tego jakieś poważniejsze powikłania typu rak czy bezpłodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×