Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana podczas biegania


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Przytoczę moją Historię 
Zawodowo zajmuję się pracą na dachu także codziennie moja kolana są narażone na duży  wysiłek a dodatkowo od dwóch lat jeżdżę na rowerze dość poważne około 12 godzin tygodniowo  przyszedł okres zimowy gdzie już jazda rowerem nie jest przyjemna jak dla mnie i wziąłem się za bieganie  w terenie  natomiast  pojawił się problem po około 6 minutach biegu odczuwam ogromny ból w lewym kolanie po stronie zewnętrznej ból jest na tyle silny że muszę przestać biec i wrócić w bólach do domu pojawia się moje pytanie co to może być ? Dodam jeszcze że aktualnie mam 24 lata od 13 do 19 roku biegałem praktycznie codziennie  plus trenowałem w klubie   i nigdy nie miałem podobnej sytuacji byłem u lekarza rodzinnego który ze specjalizacji jest ortopedą i stwierdził że moje stawy i kolana nie są przyzwyczajone do biegania po nie równościach trochę mi się to wydaje dziwne bo nie jestem osobą która wstała z fotela po 5 latach  nie robieniu niczego lecz jestem aktywny  od dawna na rowerze czy to w życiu codziennym taki ból nie pojawia się 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że warto udać się na wizytę do fizjoterapeuty. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz badania klinicznego ma możliwość postawienia diagnozy, która struktura anatomiczna może dawać Panu dolegliwości w trakcie biegania. Rozpoznanie, postawione przez fizjoterapeutę powinno też dać informacje, które pozwolą ustalić przyczynę podrażnienia tej struktury. Być może nieprawidłowa technika biegu, ograniczenie ruchomości w poszczególnych stawach, brak właściwej elastyczności tkanki mięśniowej - przyczyn może być naprawdę wiele - to już zadanie dla terapeuty.

W razie braku możliwości postawienia diagnozy terapeuta skieruje do innego specjalisty - może potrzebne jest badanie USG lub RM.

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×