Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewego jądra przy wysiłku


Gość Bob122

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od kilku lat boli mnie lewe jądro, ból występuje przy wysiłku(nie zawsze o dziwo), szczególnie bieganiu, kopaniu ogródka(nie daj boże)czasem też przy chodzeniu, ból ten nasila się z każdym stąpnięciem po ziemi aż zaczyna się robić mocny i przytłaczający potrafiący promieniować, ciężko mi spodziewać się kiedy on nastąpi. Co jaki czas mi to się zdarza ale nigdy gdy siedzę, ból zawsze mija ale wtedy gdy usiądę i jądro jest w bezruchu a jeśli ból nie przeszedł by do **końca** a ja miałbym dalej coś robić to znowu wielki ból.Byłem u lekarzy 2 razy z tym bo już nie mogłem wytrzymać nerwowo, pierwszy zdiagnozował skręt(!) nawet ustawiał je i ból minął a drugi u którego byłem dużo później kazał zrobić usg jąder i okazało się ze tam są jakieś żylaki, mówił o zabiegu, zapisał doraźnie ketonal i cipronex ale ból nie przechodził po nich. Co mam robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z wynikiem usg należy ponownie udać się do urologa i skonsultować konieczność usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Czy wykluczono przepuklinę mosznową? Czy występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od kilku dni podobne objawy, po wysiłku ból jadra, a od jakiegoś czasu lekkie bóle brzucha (przeczytałem, że brazowy nalot na języku który występuje u mnie może być przyczyna problemow z jelitami) czym moga być spowodowane takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie udać się do lekarza bezpośrednio, aby przebadał. Trzeba wykluczyć przepuklinę pachwinową, a także patologię w zakresie struktur jądra (np. żylaki powrózka nasiennego). Bez bezpośredniego badania trudno określić co jest przyczyną dolegliwości, ale zapewne nie choroba układu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×