Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów a wychodzący hemoroid


primator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

9 dni temu (czwartek) miałem zabieg gumkowania 3 hemoroidów na raz. Lekarz założył po 2 gumki na każdego. Hemoroidy nie za duże (2 stopień).

Objawy bólowe trwały w dzień zabiegu, na drugi dzień tj. piątek również był ból, podczas pierwszego stolca w piątek wypadła jedna gumka, w sobotę nic mnie już nie bolało, natomiast w nocy z soboty na niedziele w środku nocy rwanie z 3-4 godziny no i już od tamtej pory po dzień dzisiejszy zero bólu. Krwawienie przy wypróżnianiu miałem przez jakieś 5 dni od zabiegu. 

No ale do sedna niepokoi mnie fakt, że przy wypróżnianiu przy lekkim parciu wychodzi mi delikatnie hemoroid z lewej strony, nie tak mocno jak kiedyś ale sam fakt, że po gumkowaniu wychodzi jest normalny ?

No i kwestia samych gumek, minęło 9 dni i  jeszcze ich nie namierzyłem w toalecie i zaczynam mieć paranoje czy aby napewno miałem je założone, czy jak hemoroidy odpadają to jest to odczuwalne, widoczne w kale ? Są jakieś objawy bólowe itd ?

Edytowane przez primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje umówić się na kontrolę. Być może gumka Ci się zsunęła z jednego hemoroida i będzie trzeba powtórzyć zabieg. Samego oderwania możesz po prostu nie czuć, wyjdzie razem ze stolcem - tak mi przynajmniej mówił mój lekarz. Cóż ja też podejrzewam u siebie zsunięcie się gumki i pewnie po świętach się umówię na kontrolę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumek nie czuć, nie sposób ich znaleźć.

Ból po gumkowaniu nie występuje ale trzeba przestrzegać zasady że robi się po jednym co miesiąc a nie 3 na raz. Możesz przez dobę po założeniu mieć uczucie niepełnego wypróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×