Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak brodawkowaty tarczycy i usunięcie tarczycy


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po usunięciu operacyjnym tarczycy z powodu raka brodawkowatego. Podczas operacji usunięto całą tarczycę wraz z centralnymi węzłami chłonnymi. Badanie HP nie wykazało przerzutów do węzłów. Jestem również po uzupełniającym leczeniu radiojodem. Niestety niedawno podczas kontroli usg wykazało że mam powiększonego węzła chłonnego ok 11mm. Co to może oznaczać? Dodam, ze nie byłam w tym czasie przeziębiona. Czy taki węzeł może być w moim przypadku niebezpieczny. Czy mam szanse na całkowite wyleczenie po zastosowanym leczeniu radiojodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo z jakich powodów jest powiększony węzeł chłonny. Na pewno trzeba skonsultować się z urologiem. Przerzuty można wykryć wykonując zwykłą scyntygrafię. Prawdopodobnie to wystarczy do diagnostyki powiększonego węzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisać,ale miesiąc temu zmarła moja mama,też chorowała na raka brodawkowatego.Objawy i przebieg identyczny jak wyzej opisany.Jeśli mogę coś doradzić to badanie PET,jest to najdokładniejsze z dotychczas dostępnych.My takie badanie załatwiłysmy w klinice onkologicznej w Gliwicach,tam przyjażdzaja ludzie z całej Polski(sama jestem z centralnej).Dla mojej mamy było juz za późno na radiologie,choc lekarz radiolog spytał nas czemu tak późno do niego mama trafiła,gdyby wczesniej.......ale teraz mozemy tylko gdybac.Jod u mamy był kilkakrotnie podawany i to najwyzsze z mozliwych dawek.Mama zareagowała tylko na pierwszy,potem juz tarczyca,lub kikut który zostaje po operacji był niejodochwytny.Z życiowego doświadczenia proponuję pukać do wszystkich drzwi,zrobic TK tarczycy i śródpiersia,poprosić o konsultacje z radiologiem,im wczesniej tym lepiej.Zyczę duzo zdrowia i wytrwałości w walce,będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kika4444

Jestem po operacji raka tarczycy w styczniu 2007r.Byłam także na leczeniu jodem radioaktywnym.Obecnie w kontrolnym badaniu USG stwierdzono zmianę zapalną niejednorodną przy tchawicy?Czy to może być rakowe?Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moja mamusia ma mieć jutro operacje i strasznie to przeżywa nie wiem co mam robić . najbardziej boi sie przerzutów na węzłu chłonne , jeżeli tak bd to jakie są rokowania ? proszę o odpiowiedź, naprawdę to bd ważne dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji usuniecia tarczycy i teraz czekam na wizyte u onkologa. Lekarz, ktory mnie operowal stwierdzil, ze wezly chlonne byly czyste i nie musial ich ruszac. Wierze mu, lecz nie rozumiem dlaczego kolejnym etapem leczenia po usunieciu lagodnego raka (thyroid glamp, lymph node - cokolwiek to znaczy) ma byc radiologia. Chcialbym tez wiedziec na czym ona polega. Jesli ktos ma jakies pojecie w tej kwestii, prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój tata miał raka przy tarczycy a pozniej przerzut na tarczyce i wykryli raka brodawkowatego tarczycy. Całą tarczyce ma wyciętą. Ma przewlekłą niedoczynność tarczycy. Niestety rokowanie jest niepewne i już miał przed zawał...strasznie boje się o niego ma zaledwie 42 lat.Czy to jest wyleczalne i długo sie żyje? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgorzata

jestem 20 lat po usunieciu tarczycy z powodu raka pecherzykowego i19 lat po leczeniu jodem,jestem rowniez pacjentka Instytutu Onkologii w Gliwicach.Przede wszystkim to kazdy z nas drodzy chorzy musi sie kontrolowac,jezeli sa jakies niejasnosci to przeciez od tego mamy wspanialych lekarzy wlasnie w Gliwicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji raka brodawkowego z przezutem do wezła chłonnego,leczona w Gliwicach ,ale niestety boli mnie czesto cała szyja ,jestem ponad rok po operacji . moja lek z TARNOWA stwierdziła ,ze to bola zrosty , co mnie to przeraza .W maju jade na katrol do Gliwic i mam nadzieje ., ze sie dokładnie dowiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzisława

Jestem 5 lat bez kwartału po operacji raka złosliwego brodawkowego tarczycy.Operacja bez powikłań.Zastosowano na wniosek onkologa podanie jodu radioaktywnego.Byłam monitorowana przez lekarza endokrynologicznie w szpitalu MSW na ul.Wołoskiej.Wizyta raz na kwartał, jeden pobyt 4 dniowy hospitalizacji w celu badań podstawowych?, badania usg, monitorowanie wyników tsh, recepty na euthurox.Przed upływem 5 lat (pazdziernik 2017) zostałam poinformowana ustnie na wizycie,że mam szukac endokrynologa do dalszej opieki.Nie otrzymałam żadnego opisu leczenia, zaleceń ani skierowania.Wiadomo,że endokrynolog trudno dostepny, kolejki zapisów to juz 2,3 lata.Jestem porzucona 78 letnią zepsutą lalką na smietniku tzw.opieki lekarskiej po 45 latach pracy, płacenia składek&#8230*Mam też poważne schorzenie (wycięcie pęcherza, zmiany w nerce (nie zdiagnozowane), zmiany krążeniowe i stwierdzenie Komisji lek. o niesamodzielnym funkcjonowaniu.Chodzo mi głównie o możliwość kontroli endokrynologicznej poradnia? bo jestem na rozdrozu psychofizycznym.Jakie mam realne prawo do pomocy ustawowej ale realne rzeczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość collier bulgari b.zero pas che

Yeah now it works actually even faster than it did before the update!!!! Thanks so much ?? collier bulgari b.zero pas cher http://www.bvlbzero.cn/fr/bulgari-bzero1-necklace-replica-c29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×