Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przesuwające się guzki na szyi


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Jakieś pół roku temu zaobserwowałam w okolicach prawego węzła chłonnego podżuchwowego niewielką wypukłość. Później miałam wrażenie, że guzek ( węzeł chłonny?)raz jest, a raz go nie ma. Jakiś czas temu (styczeń) przechodziłam infekcję grypopodobną leczoną antybiotykiem i zauważyłam w tym czasie znaczne powiększenie węzłów chłonnych, jednak głównie przyusznych. Węzły przyuszne spowrotem się zmniejszyły. Jednak teraz, mimo iż nęka mnie co najwyżej drobne kichanie, mam wrażenie, iż węzły szyjne są powiększone obustronnie. Do tego wydaje mi się, że wyczuwam dwa przesuwające się guzki, nie przytwierdzone do podłoża, jeden z lewej, jeden z prawej strony. I węzły i guzki nie bolą, mam jednak wrażenie jakiejś sztywności w szyi i jakiejś *zmiany* (być może to psychika). Dodam jeszcze, choć nie wiem czy to istotne, że mam 26 lat i zażywam antykoncepcję (od paru miesięcy). Jestem przerażona, a kolejki do szpitali sa ogromne. Czy to może być coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać, iż badania krwi robione mniej więcej 2 miesiące po zauważeniu tej pierwszej *wypukłości* były w porządku. Krwinki białe w normie, jedynie nieznacznie obniżona ilość krwinek czerwonych. Mam jeszcze takie pytania (chciałabym się uspokoić w okresie oczekiwania przed konsultacjami): Czy niebolesność zawsze źle rokuje? Czy nawet minimalne infekcje mogą powodować powiększenie węzłów chłonnych? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć co może być przyczyną powiększonych od pół roku węzłów chłonnych. Przede wszystkim musi zbadać Panią lekarz. Na pewno badania krwi będzie trzeba jeszcze raz powtórzyć. Wykonać usg węzłów chłonnych. Ostatecznie pobrać taki węzeł do badania histopatologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!od trzech miesięcy mam na szyi po lewej stronie guza dokładnie nad obojczykiem,lek.rodzinny skierował mnie do onkologa który zlecił biopsję!wyniki krwi mam dobre,prześwietlenie płuc też prawidłowe, biopsja nic nie wykazała!jednak niedawno pojawił się kolejny guzek tym razem po prawej stronie jest on bolesny!proszę powiedzieć czy to może być coś złego? proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauwazylam kilka dni temu u mojej 5 letniej coreczki maly gulke na szyji tuz pod uchem.Martwie sie bo mowi,ze jak dotykam to ja boli?Zastanawiam sie czy nie ma to czegos wspolnego z migdalkami?Corka mowi przez nos ale nie była ostatnio chora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam terz problem mam syna który ma 8 lat i ma góza na więzłach chłonnych mało tego syna badania wyszy zle krwinek białych we krwi miał 18 tysiecy jest teraz w szpitalu w Żyrardowie ale niewiem czy go dodrze lecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio powiększyły mi się 4 węzły chłonne początkowo bolesne, później bul ustąpił, ale nie uległy zmniejszeniu. Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu wykonano mi badania krwi wyszły dobrze i otrzymałem antybiotyk *Augmentin* w trakcie jego zażywania pojawił się katar, kaszel i gorączka... niestety migdały nie uległy zmniejszeniu. na kolejnej wizycie otrzymałem skierowanie na biopsje węzłów chłonnych. Czy nie powinienem otrzymać skierowanie na USG lub inne badania krwi?? z tego co się orientuje biopsja jest wykonywana w ostateczności. Jakie badanie mogę sobie wykonać sprawdzając czy nie mam zamian nowotworowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.Mam taki mały problem ostatnio wyczułam małe zgrubienie na szyi . Guzek jest umieszczony na tyle szyi blisko kręgosłupa jak dotykam to czuje że on tam jest.wiec co to może być czy to coś poważnego jest???proszę powiedzcie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×