Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam dokładnie 6 tygodni temu. Samo założenie jest troszkę niekomfortowe. Twa bardzo szybko.Niestety potem u  mnie było tylko gorzej. Na następny dzień zaczęło boleć, skurcz zwieraczy odbytu i do tej pory lekarz proktolog to najczęściej odwiedzana osoba w przeciągu tych sześciu tygodni. Przyplątała się do tego szczelina odbytu - ból po wypróżnieniu, krwawienia. Szczerze żałuję tej decyzji tym bardziej,że w perspektywie mam zabieg usunięcia szczeliny operacyjnie.... Dla równowagi -znam osoby, które przeżyły to bezproblemowo i do dziś zapomniały o hemoroidach. Widocznie we wszystkim trzeba mieć szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie kazano Wam się wcześniej przygotowac? Lewatywa czy coś takiego?
Mam w przyszłym tygodniu ale nikt nic nie mówił czy trzeba coś wcześniej robić. Na badania wstępne (anoskowpie) też poszedłem "z ulicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czopek zaaplikować przed wizytą jakieś 2-3 godziny. Można jakieś delikatne śniadanie zjeść jeśli masz wizytę popołudniu.
Wszystko zależy od placówki, zwykle informacje podają przy rejestracji. Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o to przed zabiegiem samego lekarza. Powiedział ze nie zaleca żadnych specjalnych przygotowań bo często przez jakies lewatywy ma jeszcze więcej problemów.

Jestem trzeci dzień po zabiegu i tylko troche czułem ból tego samego dnia. Kolejne dni już praktycznie nic.

Lekarz przy omawianiu przebiegu leczenia mowił kiedy zagumkowany guzek pęknie a kiedy całkowicie odpadnie. I wtedy mozna spodziewać się lekkiego krwawienia. Myślę kiedy to może nastąpić.
 

No i zastanawia mnie jeszcze kwestia alkoholu. Jest zakaz przyjmowania leków rozrzedzających krew a alkohol działa podobnie. Myślę jak długo po zabiegu nie wolno nic pić. Zaraz święta więc trudno żeby całkiem odstawić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Po zabiegu jakby miał tam jakiegoś klocka lego. Zwieracz tak miałem napięty, że ciężko było mi się wysikać. W nocy z 3 razy się budziłem i ogólnie kiepsko spałem. Po 24 h sytuacja się opanowała jako tako. Teraz jedynie mam uczucie parcia/pełności, ale zdecydowanie mniejsze niż po założeniu gumki. Mi mówił, że do 7 dni powinien odpaść. Co do alkoholu to pytałem i nie polecał mocniejszego trunku. Piwo/wino/szampan, ale też żeby nie przeginać pały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejną dobę po zabiegu nie czuje już w sumie nic i nie wiem czy czasem nie spadła sama.

Żadnej krwi, żadnego bólu. Ale w sumie to lekarz nie powiedział żeby spodziewać się bólu bo ten występuje bardzo rzadko.

Nie wiem też czy w okolicach tygodnia od zabiegu bać się krwawienia czy o tym nie myśleć.

Abstynencję jak długo planujesz? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też przeszła taka myśl, że mogłaby spaść, ale w sumie pytałem lekarza kiedy mnie puści to takie "sztuczne parcie" i ucisk w tyłku to powiedział, że po 24 h powinno przejść i po tym czasie też dolegliwości zaczęły ustępować. Pewnie po świętach umówię się na kontrolę dla świętego spokoju, jeszcze zobaczę następne dni jak to będzie wyglądać, bo niektórzy tutaj pisali, że dolegliwości żadnych też nie mieli, a hemoroid odpadł, także trzeba obserwować. Inni z kolei pisali, że ból nie do wytrzymania, także co człowiek to opinia. Co do krwawienia to się nie ma czego bać, po prostu będzie i tyle.

No na pewno 2 tygodnie nie będę nic pił. Pewnie dopiero na sylwestra, ale to tak jak pisałem coś mniej procentowego. A w sumie to wyjdzie w praniu pewnie. Mam tylko nadzieję, że ta gumka nie spadła, bo nie chciałbym znowu wywalać pieniędzy i przechodzić drugi raz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KateTYCLE

We are presently taking on new product reviewers to review our new sexy underwear White and Nude Lingerie collection such as Strap Me In Garter Belt:) If this is of interest to you, give me a shout on http://johnurbani.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już 3 tygodnie od zabiegu. Poza pierwszym dniem zaraz po założeniu gumek nie czułem żadnego bólu i dyskomfortu, żadnego krwawienia po kilku dniach gdy hemoroid miał odpaść. Nic. Aż zastanawiam się czy wszystko poszło jak powinno.
Za jakiś czas zapisuję się na kolejną wizytę i wtedy się okaże co z tym pierwszym.

Teraz się zastanawiam czy minęło już odpowiednio dużo czasu bym mógł jutro napić się czegoś bardziej procentowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×