Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekący ból w okolicy prawej łopatki i prawym boku to polip pęcehrzyka zółciowego?


Gość Jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłam USG jamy brzusznej.Opis:Pęcherzyk żółciowy niepowiekszony z polipem o srednicy ok.5mm w okolicy trzonu.Watroba bez zmian ogniskowych,Dr.Zółciowe nieposzerzone.Trzustka niepowiekszona o echostrukturze w normie.Sledziona w normie.Obie nerki położone prawidłowo.W zatoce lewej nerki niewielkie torbielki.Moje pytanie?.Czy obecność polipa ok.5 mm moze powodować pieczenie w okolicy prawej łopatki.Często nasila się przy dłuzszym staniu np.w kuchni przy zlewie.Czy może to być związane z prawostronnym skrzywieniem kręgosłupa lędzwiowego? Czy pojawiający się ból w boku przy lerzeniu na prawym boku.Czy te objawy mogą mieć związek z obecnością polipa w pęcherzyku.Czy powinnam poddac się już operacji, czy jeszcze obserwować. Bardzo proszę o odpowiedz. Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle jakie Pani opisuje raczej nie powinny być wywołane obecnością polipa w pęcherzyku żółciowym. Wskazaniem do usunięcia polipa pęcherzyka żółciowego jest polip wielkości 10 mm (o zabiegu musi zadecydować lekarz prowadzący). Objawy jakie Pani opisuje raczej są związane z patologią w zakresie kręgosłupa, a nie pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wcześniej miała Pani jakieś zmiany rakowe, proszę nie bagatelizować polipów. Ja miałam 4 niewielkie 2,3,3,i 4 mm. Chirurg o nic nie pytając zalecił co pół roku USG. Ponieważ miałam brodawczaka tarczycy , usunęłam polipy i okazało się, że to ja miałam rację. Polipy miały brodawkowaty rozrost nabłonka. To,że nie czekałam w 1 i 2 przypadku uchroniło mnie przed chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×