Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krostka, guzek pod skórą na palcu


Gość Marco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką krostkę/guzka pod skórą na palcu wskazującym, jak na zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4350551360745b5d.html Średnica ok. 1mm , na zdjęciu wyszła jako biała, ale w rzeczywistości wpada lekko w żółty kolor. Boli gdy dotknę np. paznokciem innego palca bezpośrednio w tą krostkę, tuż obok nie. Czy można skórę przekłuć igłą i to coś wydobyć, czy lepiej do chirurga bo dostanę jakiegoś zakażenia? Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest zanokcica, byłem narazie u lekarza rodzinnego, nie wie co to jest, podejrzewa jakieś ciało obce, ale ja nie przypominam sobie abym coś zrobił sobie w palca, jakieś zadrapanie, ukłucie czy coś innego. Dostałem skierowanie do poradni chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam coś podobnego, tylko nieco bardziej na środku opuszka środkowego palca. Podejrzewam, że to może być związane z pisaniem, konkretnie trzymaniem długopisu, ponieważ ,,dociskamy* go właśnie tym palcem. Wygląda jak maleńkie ciało obce parę milimetrów pod skórą, nieprawdaż? Nie bardzo wiem co z tym zrobić, próby wyciśnięcia tego niczym pryszcza nie przyniosły rezultatów. Może w akcie desperacji spróbuję jakoś przekłuć, czy też przeciąć wierzchnią warstwę skóry i jakoś się do tego dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szabla-McLaren

Drodzy mili :) Nie wiem czy się uśmiechać, ale u mnie pojawiło się to ustrojstwo w momencie, gdy zakładałem but i pomogłem sobie palcem, czego bardzo żałuję bo od czego są łyżki do butów. Przycisnołem za mocno i od poł roku patrzyłem jak daleko pod skórą coś się kształtuje. To siędelikatnie powiększa i jest bardzo denerwujące bo praktycznie mimo, że da się z tym żyć to człowiek myśli tylko o swoim palcu :) Żeby go nie nadwyrężać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×