Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle bioder po operacji kolana


Gość Justysia227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W kwietniu mialam rekonstrukcję acl prawego kolana. W czerwcu z powodu braku zakresu tj brak wyprostu i zgięcia wycinane zrosty. Niestety nic to nie pomogło wyprostu dalej nie było. Od lipca ból biodra od nogi operowanej. Ciągle narastający. Obecnie zmniejszyła się rotacja wew. I zgięcie w tym biodrze. Ból jest już ciągły. We wrześniu ze względu na utrzymujący się obrzęk kolana i brak zakresów usunięto graft acl i wyczyszczono kolano. Obecnie od jakichś 3 tygodni odezwało się drugie biodro. Boli coraz bardziej i staw robi się sztywniejszy. Ciężko mi się funkcjonuje gdyż bola oba biodra a kolano dalej sztywnieje. Zauważyłam że mam często stany podgoraczkowe 37°C i ogóle rozbicie. Rehabilitacja od samego początku. Początkowo stwierdzono że  ok biodra to kompensacja. Niesty nie przeszedł a doszedl bol drugiego i sztywnosc  i tylko jest coraz gorzej. Chodze od lekarza do lekarza. I dalej coraz gorzej.  Nikt nie wie co mi jest. Czy może to być zapalenie stawów albo zespół Sudecka? Może mi ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie sądzę żeby było to zapalenie stawów albo zespół Sudecka.

Wspomniana wcześniej kompensacja jak najbardziej może wyjaśniać Pani problem. 

Wrażenie sztywnienia kolana może Pani jeszcze odczuwać przez dłuższy czas. Natomiast jeżeli tylko możliwy jest juz wyprost kolana to na pewno jest kapitał żeby poprawić Pani wzorzec chodu.

 Ze względu na długi okres rehabilitacji i problemów korekcja chodu musi dotyczyć prawdopodobnie całego ciała jednak najwięcej regionu od miednicy w dół.

Musicie z fizjoterapeutą wychwycić gdzie nieprawidłowo porusza Pani ciało - z doświadczenia wiem, że dużo pracy kosztuje żeby włączyć pełniejszy zakres ruchomości kolana do chodu ale jest to do osiągnięcia. 

Trzymam kciuki !

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×