Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na obydwuch stopach


Gość Maciej 14

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Panie doktorze mam pytanie. Mam 14 lat i jeździłem na rolkach które były zawąskie i na obydwuch stopach wyszedł mi guz na prawej nodze wyszedł po lewej stronie a na lewej nodze po prawej stronie po środku znajduje się guz i mam takie wrażenie że to przez te rolki ponieważ one mnie właśnie w tych miejscał obciskały i po jakimś czasie właśnie wyszły mi guzy i są one twarde i nie wiem co znimi zrobić ponieważ kupiłem sobie już nowe rolki i bardzo chcę jeździć a mama mi zabroniła ponieważ mam poczekać zanim guz mi zejdzie a jest on duży niech mi pan coś doradzi jak najszybciej bardzo proszę o pomoc bo bym chcial jeszcze pojeździć na rolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić czym są te guzy bez badania. Jeśli rzeczywiście powstały w skutek nadmiernego ucisku na podeszwy stóp to zapewne nagniotek lub modzel. Aby potwierdzić rozpoznanie należy udać się bezpośrednio do lekarza. W leczeniu stosuje się maści i płyny złuszczające, zwykle w których składzie znajduje się kwas salicylowy. Przyspieszenie złuszczania się nagniotka można uzyskać poprzez wcześniejsze zastosowanie gorącej kąpieli. Wokół nagniotka, na zdrową skórę, najbezpieczniej zastosować maść ochronną (najlepiej maść cynkową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×