Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrócenie kończyny górnej (po wypadku)


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Jestem po wypadku w którym doznałem licznych złamań kończyn górnych. Wielofragmentowe złamania kości przedramienia z przemieszczeniem (otwarte), złamanie trzonu kości łokciowej, zwichnięcie stawu promieniowo łokciowego bliższego, złamanie kłykcia bocznego kości ramiennej. Jestem po operacjach i niestety czeka mnie kolejna. 
Do sedna.
Mężczyzna, 24 lata. Wypadek z wysokości. Ok. 7 metrów. Usztywnienie kości łokciowej za pomocą druta Epibloc, kłykieć w kości łokciowej "zmontowany" dwoma śrubami, nadgarstek usztywniony dwoma drutami Kirchnera. 
Obecnie jestem w ortezie, a druty z nadgarstka zostały usunięte. Niestety pomimo upływu 4 miesięcy, druta Epibloc, gipsu a następnie ortezy kość się nie zrasta. Przestrzeń między fragmentami kości jest tak duża, że nie ma takiej możliwości. Prawdopodobnie będę mieć skróconą kość promieniową i zespoloną łokciową. Dodatkowo z nadgarstka zrobił się "gruz", który się źle zrósł, więc prawdopodobnie będzie też naprawiany. Z tego też powodu mam kilka pytań.


1. Czy tego typu zabiegi są skomplikowane?

2. W jakim znieczuleniu zazwyczaj robione są zabiegi?

3. Jaki jest średni okres hospitalizacji?

4. Czy istnieją alternatywne metody "naprawy"?

5. Jakie mogą być niepożądane komplikacje w trakcie oraz po zabiegu?

6. Czy jest możliwość powrotu do sportu?

7. Czy będzie mi przydzielona grupa inwalidzka?

 

Dodatkowo. Pomimo 4 miesięcy od wypadku zdarza mi się mieć zawroty głowy oraz "prąd" przechodzący przez kręgosłup w odcinku lędźwiowym (przy pochylaniu się). Lekarz POZ przepisał medykamenty na układ nerwowy. Czy powinienem zgłosić się do neurologa?

Jeżeli mają Państwo coś do dodania od siebie, chętnie przeczytam.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×