Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w piszczelu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodniu temu na jednym z treningów skręciłem kostkę. Po obejrzeniu nogi, lekarz stwierdził, iż jest to skręcenie i założono mi gips na okres dwóch miesięcy. Jednak po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego, lekarz stwierdził, że w dolnym odcinku kości piszczelowej znajduje się dwukomorowy torbiel. Dał mi skierowanie do szpitala wojewódzkiego i powiedział, że na jego oko będzie potrzebna operacja. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ów zabieg, ile trwa rekonwalescencja i czy będę mógł powrócić do sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Taki zabieg wykonują ortopedzi. Operacja będzie miała na celu usunięcie torbieli, a ubytek prawdopodobnie zostanie wypełniony przeszczepem kostnym. Zabieg taki trwać może około 2-3 godzin. Wszystko zależy od charakteru, dokładnej lokalizacji i rozmiaru zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekonwalescencja z reguły jest długotrwała około 3 miesięcy. W zależności od tego jak zagoi się kość będzie zależało czy Pan będzie mógł wyczynowo uprawiać sport. Na razie niech Pan nie martwi się zabiegiem i poczeka na opinię ortopedy. Być może jeśli torbiel jest niewielka nie będzie konieczny żaden zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u lekarza i zdecydował, ze za 2 tygodnie będę miał operacje. Mam w związku z tym kilka pytań, gdyż nie miałem okazji o to spytać lekarza. Czy zabieg polega na wyłącznie przeszczepieniu kości, czy będzie potrzebne również założenie jakiś śrub, czy pierścieni ? Drugie pytanie to ile mniej więcej może trwać mój pobyt w szpitalu, a trzecie po jakim czasie będę mógł stawać na tej nodze i czy będę miał założony gips przez dłuższy okres czasu. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat... 3 lata temu okazało się za mam torbiela kości piszczelowej.... Lekarz kazał czekać bo myślał ze torbiel zacznie znikać... niestety nie on był coraz większy...Konieczna była operacja... miałam przeszczep kości... kość od dawcy... Lekarze teraz mówią, że już wszystko jest dobrze a mnie nadal boli... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja dziewczyna tez ma torbiela w kości piszczelowej ona boi się bardzo mocno, ja ją wspieram mowie ze badzie dobrze, nie wiem czy dobrze robię? ogólnie to nie wiem co mam już robić... ale wiem ze musze byc przy niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy na początku się boi ... Spokojnie ja miałam operacje jak miałam 14 lat.. Tak na pewno musisz być przy niej i Ją wspierać... Moja operacja polegała na przeszczepie kości od innej osoby... wszystko miałam robione na narkozie... troszkę leżałam w szpitalu, ale już jest dobrze :) jestem 2 lata po operacji i wszystko jest dobrze nie boli ani nie ma żadnych komplikacji :) więc trzymam kciuki za Twoją dziewczynę i życzę szczęścia *) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja *wykryłam* sobie *coś* na nodze sama. Na w-fie zaczeła mnie bolec noga, poszłam do chirurga, który kazał mi smarowac nogę fastum i że ból i gólka, która urosła nad kostką, znikną. Jednak tak nie było, trafiłam do innego lekarza, który skierował mnie na zdjęcie i w ciągu 2 tyg. miałam operację. W gipsie byłam przez 8 tygodni, później trafiłam na Onkologie we Wrocławiu i miałam przez ponad miesiąc teleradioterapię. To było jak miałam 17 lat, teraz mam 29 i jest wszystko dobrze. Ale zalecam wszystkim róbcie rtg raz na rok dla Waszego spokoju i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam wszystkich,jestem po operacji torbieli w kości piszczelowej,zastosowano u mnie przeszczep z mojego talerza biodrowego,zabieg był w lutym a rana pooperacyjna nie chce się w dalszym ciągu zamknąć z niewiadomych przyczyn,chociaż nie ma w niej wzrostu bakteryjnego,czy ktoś coś wie o takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam torbiel w kości piszczeli. Nie wiem jeszcze dokładnie ale jeden z lekarzy mówił ze trzeba będzie go usunąć chirurgicze. Czy wie ktoś może jak długo będzie trwała rekonwalescencja po zabiegu? Czy będe musiala mieć jakiś gips lub coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×