Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

USG piersi - jaki lekarz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem otóż podczas wizyty ginekologicznej doktor zrobił mi też usg piersi. powiedział że na lewej jest mała torbielka i żeby skonsultować za jakiś czas. Niedługo potem poszłam do endokrynologa który zrobił mi też badanie piersi palcami i powiedział żebym poszła na usg, powiedziałam mu że miałam robione usg i że dr ginekolog powiedział że jest torbiel i żeby czekać. natomiast w mojej rodzinie są przypadki raka piersi no i ten endokrynolog o tym wie. Powiedział mi (podałam nazwisko tego ginekologa) że ginekolodzy często dodatkowo szkolą się w zakresie usg żeby oferować pacjentkom również usg piersi ale pojęcia o tym nie mają i że mam iść do radiologa. Teraz już sama nie wiem, co mam robić, trochę pieniędzy mnie kosztowały ostatnio te wizyty u lekarzy i nie chce isc na kolejna wizyte gdzie dr radiolog zrobi to samo co ginekolog. Zwłaszcza ze tego ginekologa to akurat cenię, chodzę do niego od lat. Natomiast rzeczywiście w mojej rodzinie są przypadki raka. Czy faktycznie radiolodzy są lepsi albo mają lepszy sprzęt niż ginekolodzy w zakresie usg piersi??? Gdzie ewentualnie moge isc do tego radiologa żeby był na pewno 100% dobry i miał dobry aparat do usg - Wrocław, ewentualnie okolice Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że lekarz radiolog na pewno ma dużo więkrzą wiedzę jak czytać zmiany niezłośliwe i złośliwe na usg, ginekolodzy umieją obsługiwać usg no bo przecież robią usg narządów rodnych, czasami jak jak powiedział Ci endokrynolog mają też dodatkoqe szkolenia czy też praktyki ale radiolog to jest lekarz tylko i wyłącznie od zmian w kierunku wykrywania nowotworów i jeśli jesteś w grupie ryzyka to ja bym poszła do radiologa. Ja mimo że nie jestem obciążona genetycznie to też chodzę co rok na usg piersi tylko do radiologa zresztą od lat tej samej pani dr Uszko która przyjmuje w Ginemedica w biurowcu OVO za pl. Dominikańskim. Sprzęt mają tam bardzo dobry i dokładny, nie jestem fachowcem od aparatury ale ogólnie to jest nowoczesna klinika i widać że wszystko mają najnowsze i nie oszczędzali na aparaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam dr Uszko z Ginemedica, też kiedyś robiłam usg "przy okazji" wizyt kontrolnych u ginekologa, nie zdając sobie sprawy właśnie z tego co piszesz. niekoniecznie ginekolog bedzie kompetentny aby wnikliwie ocenic zmiany. mnie dr Uszko bada zawsze minimum 20 minut samym aparatem, ginekolog niestety poświeca na to przewzznie 2 minuty, jako "bonus" do wizyty. kiedyś ginekolodzy nie robili usg piersi i wg mnie tak nadal być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Multimedzie polecam załatwiać takie sprawy, to w Wawie jest. U mnie chodziło o załatwienie na szybko solidnej konsultacji i wszystko się powiodło. Od razu przeanalizowano wynik, opisano mi go, dostałam zalecenia, a chodziło o realność istnienia poważnego problemu. Docelowo tak naprawdę wszystko poszło zgodnie z planem, nie mieliśmy żadnych wątpliwości i na tym nam zależało. Na pewno różnicę robi poziom podejścia do pacjenta, zaangażowanie. Znaleziono mi termin za 3 dni, bo ktoś wypadł. Śledzono dla mnie temat i tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×