Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrózek nasienny a wykonywany zawód pilota śmigłowca


Gość R.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pilotem śmigłowców. Już dawno temu zauważyłem u siebie objawy wskazujące na wystąpienie powrózka nasiennego. Co roku przechodzę kompleksowe badania. Jestem zdrowy, ale to schorzenie najwyraźniej umknęło uwadze lekarzy. Boję się poinformować o tym lekarza wojskowego. Obawiam się, że to może przekreślić moją dalszą karierę lotniczą. Czy przeprowadzając badania prywatnie muszę informować lekarza o swoim zawodzie? Czy niewielkie przeciążenia występujące podczas lotu śmigłowcem mogą znacznie wpłynąć na pogorszenie się stanu choroby? Czy występowanie powrózka nasiennego może doprowadzić do utraty przytomności? Czy operacja podetnie mi skrzydła? Jestem jeszcze młody, ale wyraźnie odczuwam ból i dyskomfort... co robić??? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pytania jakie Pan zadaje związane są dokładnie z żylakami powrózka nasiennego: 1)Podczas prywatnej wizyty lekarz może zapytać jaki Pan wykonuje zawód, ale na pewno nie musi takiej informacji przekazywać lekarzowi wojskowemu 2)Lot śmigłowcem nie powinien mieć żadnego wpływu na to schorzenie 3)Schorzenie to nie wywołuje utraty przytomności 4)Po operacji nie powinno być żadnych problemów z Pana trybem życia Trzeba oczywiście w tej sprawie skontaktować się z urologiem. On podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Czy moglabym Pana poprosic o aderes mailowy lub o kontakt na ponizej podany adres? Badam pilotow smiglowcow i pisze prace na Panstwa temat. Chcialabym zadac Panu kilka pytan. Jezeli istnieje taka mozliwosc bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Magda adres email: 9545@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×