Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększające się jądro od 8 lat


Gość Łukasz 23 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz 23 lata

Witam, 8 lat temu zauważyłem, że moje prawe jądro jest minimalnie większe. Od tego czasu ta asymetria powoli się pogłębia, a ostatnio nawet jakby szybciej. Lewe ma długość ok 4 cm, a prawe 5 cm. Szerokość 2,5 (lewe) i 3,5 cm (prawe). Jest również grubsze o jakieś 0,5 cm. Ogólnie trudno mi jednoznacznie określić, ale jest większe o około połowę lewego. Martwi mnie to coraz bardziej. Czy jakiś rodzaj nowotworu jądra rozwija się tak długo? Na pewno nie jest to wodniak, nie czuje nic miękkiego i nie przepuszcza to światła. Jądro zachowało swój kształt, jest nieco twardsze, jakby bardziej napięte. Żylaki powrózka też odpadają, jądro jest gładkie, bez guzków. Sprawdzam je bardzo często, czasem aż mnie już od tego boli... Zostaje nowotwór. Dlaczego jednak po tylu latach wciąż żyje? Czy to może być coś jeszcze innego? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica między jądrami w wielkości to około 1-0,5 cm raczej to tylko taka asymetria rozwojowa, anatomiczna, w granicach normy. Jądra bardzo często są nierówne wielkościowo. Najczęściej właśnie jądro prawe jest większe (około 70%) od lewego. Jeśli ma Pan w tym względzie jakieś wątpliwości radzę skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

dziękuje serdecznie użytkowi stapler za rozwianie moich obaw.Mam 14 lat i niedużą asymetrię jąder (mianowicie prawe jądro jest nieco większe od lewego i jest niżej położone.nie byłem na nic chory ani operowany) jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×