Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwany Achilles a usztywninie Kolana


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 28 lipca całkowicie zerwalem Achillesa. 31 operacja i przed operacja powiedziałem lekarzowi że chce łuske do Kolana,taką też mi założył. Na drugi dzień rano na obchodzie lekarz ordynator zobaczył i oburzony dlaczego taki krótki i że nie ma takiego czegoś że na "życzenie pacjenta". (Widziałem jednak wypowiedź znanego warszawskiego lekarza ktory pracuje w szpitalu MSWiA w tej dziedzinie który mówil że usztywninie Kolana przy tej kontuzji to wręcz błąd i nieporozumienie) . Założyli mi więc łuske gipsową do połowy uda 😕 przecież z tym się nie da funkcjonować. Ordynator mówił 4 tyg z takim czymś po czym 2 tyg łuska do Kolana. Jakby nie wiedział o istnieniu ortezy. Na szczęście inny Lekarz przy wypisie się zlitowal i przepisał mi orteze i mówił że po 2-3 tyg mogę zmienić na tego buta. I chciałbym się teraz upewnić jak to jest z tym usztywniniem razem z kolanem czy to jest stosowane jeszcze w ogóle ? W piątek 9 sierpnia idę na kontrole prywatnie do ortopedy będę nalegal na założenie ortezy jak tylko zdejmą szwy. Moje pytanie jest takie czy jeśli lekarz się zgodzi to muszę z Ortozą iść do niego żeby przełożył czy mogę sam w domu sobie założyć orteze. I drugie pytanie czy mogę sobie sam tą łuske skrócic pod kolano bo do połowy uda to się nie da funkcjonować 😕 nie mówiąc o tym ile wysiłku będzie kosztować dotarcie w piątek na wizytę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×