Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kichanie i kasłanie zaraz po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...lekarze przestrzegają przed kichaniem i kasłaniem po operacji przepukliny...tydzień temu miałem operację przepukliny pachwinowej metodą Rutkova z użyciem siatki,mam 33 lata,,,i wczoraj niespodziewanie kichnąłem!!! Mocno mnie zabolało w miejscu szwu...i teraz pytanie,czy jest jakieś ryzyko związane z nawrotem przepukliny przy kichnięciu czy zakasłaniu np.jak człowiek się zakrztusi czy zachłyśnie wodą? Oczywiście staram się unikać takich sytuacji,ale różnie to bywa...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Podczas tych czynności wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej, prowadzi to do naciągania szów, siatki. Może to doprowadzić do nawrotu przepukliny, gdy rana się jeszcze nie zabliźniła. Najlepiej unikać kichania, kaszlu. Gdy już tak się zdarzy i pojawią się bóle bądź inne niepokojące dolegliwości, najlepiej skotaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból pojawił się tylko w momencie kichnięcia,później nie odczuwałem żadnych dolegliwości więc myślę,że będzie OK,ale idę za jakiś tydzień na kontrolę to sprawdzą...z drugiej strony jak leżałem po zabiegu ze starszym panem,który też był po przepuklinie i to dzień po zabiegu strasznie kasłał w nocy,wręcz miał ataki kaszlu...lekarz powiedział mu rano żeby przy kasłaniu trzymał się ręką w miejscu cięcia i powiedział to bez wielkiego przejęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×