Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w okolicach szwu po operacji żylaków kończyny dolnej


Gość Jan z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jan z Warszawy

Dwa tygodnie temu przeszedłem operację usunięcia żylaków z nogi. Wygląda na to, że noga się goi, ale niepokoi mnie jedna rzecz. W okolicy szwu na udzie, wzdłuż pachwiny, po tym jak opuchlizna z uda zaczęła schodzić, zacząłem coraz mocniej wyczuwać stwardnienie wzdłuż szwu o rozmiarach ok. 10x3 cm o wrzecionowatym kształcie. Jest ono twarde i niebolesne. Gdy pytałem w trakcie zdjęcia szwów chirurga, to po dotknięciu tego, nie był zbyt przejęty. Ale teraz gdy noga jest mniej opuchnięta, nie tylko można to wyczuć, ale i zobaczyć. Czy to są jakieś wewnętrzne szwy, które muszą się rozpuścić, czy może coś poważniejszego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zgrubienia w pachwinie występujące po usunięciu żylaków kończyny dolnej to sprawa nader częsta (dlatego lekarz nie zwrócił na to uwagi). Jest ono spowodowane skłębieniem tkanek przez użyty szew podskórny, który zbliża tkanki podskórne lub krwiak pooperacyjny, który najczęściej wchłania się samoistnie. Dobrze by było, gdyby Pan 4 do 5 razy dziennie zgrubienie to smarował żelem z heparyną (np. Lioton 1000) oraz stosował suche ciepło (delikatne wygrzewanie tej okolicy 3 razy dziennie po 10-15 minut – poduszka elektryczna, termofor, butelka z ciepłą wodą zawinięta w ręcznik). Jeśli zgrubienie zacznie się systematycznie powiększać, stanie się bolesne, wystąpi zaczerwienienie, gorączka natychmiast trzeba skontaktować się z lekarzem. Będzie to świadczyć o tworzącym się stanie zapalnym (np. ropień). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam identyczne objawy jestem po zabiegu zylakow okolo 10 dni temu w pachwinie boli zgrubienie wiem ze sa szwy wewnetrzne bede smarowala heparyna tez stosuje druga dawke zastrzykow przeciw zakrzepowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trzeci tydzień po takiej operacji, należy smarować nogę żelem lioton 1000 bo bardzo dobrze działa, też mam drugą serię zastrzyków do brzucha przeciwzakrzepowych, nogę mam twardą zwłaszcza u góry, no ale myślę że to minie, przecież nie od razu Kraków zbudowano, w jednym dniu dolegliwości nie miną. Ja też mam obawy, ale jeszcze obserwuję i robię co mi lekarz kazał, w razie czegoś można się pokazać na dodatkową kontrolę. Gorsza sprawa że za trzy tygodnie będę operować drugą nogę .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam zabieg juz prawie 3tyg temu szwy mialal sciagniete prawie tydzien temu ja mialam antybiotyk bo mailam twarda i bolesna noge w udzie dzieki za podpowiedzenie co mam stosowac ja mialam usunieta glowna zyle pajaczki i perforator za jednym zamachem a u was jak to bylo wspomne ze mialam wycinane na kase chorych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację 8 tygodni temu i te zgrubienia nadal mi się utrzymują nie dostałam żadnych zastrzyków nic, ani żadnych zaleceń tylko bandażować nogę i myć wodą z mydłem ranę , już się zagoiło i zostały ślady niestety ehh, za tydzień mam operację na drugą nogę to się wypytam o wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam operację 20.02., a już 21.o2 pachwina była baaaardzo bolesna, opuchnięta i miałam 37,8 temp. , ale nie przeszkodziło to lekarzom nic z tym nie robić i wypisano mnie 23.02. do domu... myślałam, że oszaleję z bólu- dzisiaj rano w szczególności...- teraz ... leżę z sączkami... zaznaczałam lekarzom, że jestem uczulona na wiele leków , ale i tak to zlekceważyli.... masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem2 tyg. po operacji.Sińce pomalutku zanikają,jednakmałe zgrubienia wzdłuż wycietej żyły i duże koło kostki jeszcze się utrzymują.Stosuję delikatny masaż i lioton1000 ale tylko 2 razy dziennie bo od rana do wieczora noszę pończochę uciskową.Myślę że będzie dobrze chociaz zabieg miałam na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po zabiegu korekcyjnym-powtórnym na lewą nogę(stripping odpiszczelowej),mam jeszcze szwy i oczywiście udo oraz pachwina są napuchnięte mam nadzieję,że wszystko niedługo wróci do normy zalecenia lekarskie to bandażowanie kończyny lub pończocha uciskowa 2 stopnia oraz tabletki vessel due Zabieg był robiony na NFZ w jednym z łodzkich szpitali była to korekta nie do końca udanego zabiegu z przed roku,mam nadzieje,że udana znajoma poszła prywatnie(do innego-podobno najlepszego szpitala w Łodzi -przynajmniej taka ma opinię jeżeli chodzi o usuwanie źylaków),zapłaciła 2600,po operacji nawet nie obejrzał jej lekarz tylko pielegniarka,nie dostała żadnych zaleceń oprócz bandażowania nogi a po 3 dniach wyła z bólu bo dostała zakrzepicy i dopiero jak przywiozła ją karetka to się nią odpowiednio zajęli wiadomo,że kasa wszystkiego nie załatwi może tylko skróci termin zabiegu i tak bardzo dużo zależy od podejścia i doświadczenia lekarzy i oczywiście naszego organizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem miesiąc po operacji żylaków i czuję się rewelacyjnie. Miałam zabieg na NFZ i jest ok. Kontakt z lekarzem miałam cały czas w razie potrzeby. Także polecam doktora Tomasza Ciąćka z Warszawy. Lekarz na właściwym miejscu i z powołania. Do każdego pacjenta podchodzi inwidualnie i odpowiada na wszystkie pytania zrozumiale. &#128077*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem po zapiegu na zylaki lewa noga ok 3 tyg., przy pachwinie wzdłuż szwu zgrubienie nie zniklo od 2 dni stosuje lioton 1000 , pytanko jak u was tym zgrubieniem wchłonęło się czy cos knkretnego polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam tu odpowiedz na nurtujące mnie pytania,jestem 2tyg po operacji i też jest to zgrubienie w pachwinie,mnie lekarz zapisał maść ibalgin sport,po 2dniach ból mniejszy i nadzieja,że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór jestem 9 dni po zabiegu zalaków i tydzien czasu miałam duzego siniaka i noga mi spuchła ale już prawie sie wchłonoł ale martwie bo tam gdzie siniaki miałam to pojawiły sie guzki i wygladają jak żylaki i sie boje takie sinie sa gulki czy cos takie można o odpowiedz czemu tak sie dzieje i te guzki na poczatku były twarde a juz nie dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×