Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki znieczulenia podpajęczynówkowego po operacji przepukliny pachwinowej


Gość robert

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zaczerpnac porady dotyczacej skutkow ubocznych narkozy. 6 dni temu przeszedlem operacje przepukliny pachwinowej, wszystko byloby w porzadku, gdyby nie ten potworny bol glowy i towarzyszace mu zawroty glowy. Jesli chodzi o znieczulenie to bylem znieczulony od pasa w dol zastrzykiem w kregoslup. Niestety nikt nie uprzedzil mnie, ze po tego typu znieczuleniu pacjent powinien lezec przez kilka godzin na plasko. Dzis mija 6 doba po zabiegu, a ja nie moge pozbyc sie bolu glowy, nie pomagaja zadne tabletki, a bol niestety jest tak potwornie silny wrecz nie do wytrzymania. Ulge przynosi lezenie na plasko w lozku, ale ilez mozna lezecz. Chcialem zapytac czy ten bol kiedys zniknie, a moze jest jakis sposob na pozbycie sie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia po znieczuleniu do kręgosłupa (podpajęczynówkowym) mówią, aby przez pierwsze 12 godzin po zabiegu leżeć płasko i nie podnosić głowy. Jeśli nie dostosuje się do tego mogą właśnie wystąpić silne bóle głowy. Takie jednak powikłanie występujące zaraz po zabiegu powinno ustąpić do 2-3 dób. Dolegliwości bólowe głowy, które pojawiają się zaś w 2 lub 3 dobie po zabiegu mogą świadczyć o zespole popunkcyjnym (typowe powikłanie). W wyniku kłucia opony rdzenia kręgowego dochodzi czasami do niekontrolowanego wycieku płynu mógowo-rdzeniowego z kanału kręgowego. W wyniku tego wycieku występuje spadek ciśnienia płynu mógowo-rdzeniowego i pojawienia się dolegliwości typu bólu głowy lub kręgosłupa. Leczenie polega na nawodnieniu pacjenta (kroplówki) i stosowaniu leków przeciwbólowych. Z reguły taki wyciek samoistnie zamyka się, lecz niestety może to trwać nawet 2-3 tygodni. Najlepiej w tej sprawie udać się pilnie do neurologa. On wskaże dokładne postępowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł 25

Witam ja również miałem znieczulenie w rdzeń kręgowy i mija już trzecia doba, z tym że po zabiegu nie podnosiłem głowy bo poinformowano mnie jakie mogą być skutki, lecz ból głowy towarzyszy mi cały czas gdy chce się podnieść przy leżeniu ustępuje. jeśli za 2 dni bóle nie ustąpią udaje się do lekarza. przy bólach głowy towarzyszy mi również ból kręgosłupa na całej długości. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem tego typu znieczulenie co Ty ,leżałem po operacji plackiem prawie 24godz. ale pózniej czułem się już dobrze-więc coś nie tak.Oczywiście ból pooperacyjny był- związany z cięciem ale samo znieczulenie przeszedłem b.dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po zabiegu i też miałem znieczulenie w kręgosłup, lekarz mi mówił ze wstać mogę dopiero rano następnego dnia a zabieg miałem ok godz 10 rano , i wstałem rano .Na drugi dzień wypisano mnie do domu , nie czułem żadnych bólów głowy dopiero po 3 dniach zaczęły się i trwają do tej pory a od zabiegu minęło 7 dni wiec coś jest nie tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marczello

Miałem zabieg przepukliny pachwinowej 17 marca i znieczulenie w kręgosłup.Wypisano mnie do domu po 20 godzinach od zabiegu.Ból wpachwinie stopniowo maleje ,lecz głowa boli i mam złe samopoczucie.Jak leżę to ból ustępuje. Zyczę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edward l.65

Byłem operowany 19 marca.Leżałem plackiem 7,5 godz.potem mogłem podnosić tylko głowę. Na nogi postawiono mnie 20marca o 5 rano. Oprócz bólu w miejscu cięcia nic mnie nie dolega.21 marca dostałem wypis. Takiego szczęścia życzę wszystkim operowanym na przepuklinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam ciecie 06 2010 wbito sie w oponki mialam uraz popunkcyjny lezalam po zabiegu 24h nieruchomo a mimo to po tym czasie nie potrafilam ruszyc glowa bol potforny nie moglam usiasc na lozko nie moglam wstac do toalety przynoszono mi basen dzisiaj jest 8 dzien bol mija duzo plynow ketonal glukoza z wit c kopiko z kofeina lub kawa moge wkoncu zajac sie synkiem bo przez te dni nie moglam ,,,to bylo okropne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieczulenie podpajeczynowkowe powiino sie stosowac u osob powyzej 40. Powinno sie uzywac mozliwie najcienszych igiel. Najczestrzym powiklaniem nie jest zespol popunkcyjny lecz *Krwiak Podpajeczynowkowy*. Utrzymujace sie zawroty glowy sa wystarczajacym sygnalem by rozpoczac badania pod tym katem... Zycze wszystkim duzo zdrowia i wytrwalosci :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bole kregoslupa, bole glowy podczas pionizacji, zawroty glowy, nudnosci. takie powiklania po znieczuleniu wskazuja, ze anestezjolog zrobil pacjentowi krzywde. Nie dajcie sie. Nie wierzcie , ze to standardowe dolegliwosci albo jakis zespol popunkcyjny. Od szpitala w ktorym was znieczulano zadajcie zrobienia badan wyjasniajacych przyczyne takich powiklan oraz leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem operacje na przepukline pachwinową prawostronną to nie zgodziłem się na znieczulenie w kręgosłup i tyle. Oczywiście anestezjolog nie był zadowolony z mojej decyzji, ponieważ wybrałem sobie znieczulenie miejscowe. Pozłościli sie troche bo to więcej roboty dla nich ale cóż, przynajmniej mogłem od razu wstać z łóżka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta prezentacja wiele wyjaśnia. Jestem kilka dni po operacji i znieczuleniu w kręgosłup, łep mi pęka jak tylko podnoszę głowę z łóżka. http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=yy7&rls=org.mozilla:pl:official&q=b%C3%B3l+g%C5%82owy+po+znieczuleniu+podpaj%C4%99czyn%C3%B3wkowym&revid=1255646044&sa=X&ei=J_ZgTf67Bs-q8APRzLha&ved=0CHAQ1QIoAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie informacja ze strony personelu medycznego nie istnieje.Nie mówią,co będą robić,jak będą robic,co będą wstrzykiwać,wlewać w człowieka i jakie powikłania mogą być po tym wszystkim.Dlatego lepiej się trochę zorientować przed zabiegiem.Prawo pacjenta do informacji nie jest respektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelll

ja mialem kiedys podpajeczynowke przy przepuklinie lezalem 12 g i bylo ok a teraz miale przy zylakach i juz 4 dzien mi głowa pęka zwariowac mozna mialem ketonal 200 dozylnie i na noc biore 100mg tabletki ketonalu zeby przeszo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystkich nie odstraszać, miałem znieczulenie w kręgosłup przed przepukliną , strachu było więcej niż bólu. Faktycznie po załataniu, drażniący był brak kontroli nad ciałem. Konieczność załatwiania przez cewnik także nie była frajdą. Jednak już wieczorem ( operację miałem rano) wszystko z czuciem było w porządku, lekarze pilnowali żebym nie podnosił głowy do wieczora, w nocy ją lekko uniosłem. Jestem około miesiąc po operacji i na żadne bóle głowy, problemy z krzyżem nie narzekam. Zacząłem już ponownie biegać. Moim zdaniem jeżeli idziemy na operację zdrowi, wypoczęci i nie nastawiamy się negatywnie, nasz organizm odwali drugą część roboty po chirurgu, pomijam błędy lekarskie, bo to całkiem inna bajka. Szybkiego powrotu do zdrowia i jak najlżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałam ten sam problem z przerażliwym bolem głowy, nic nie pomagało!! oprócz duuzej ilości wody mineralnej około 3 litry, nie rozstawalam sie z nią !!! leżalam płasko i duuuzo wody, ból trwał około tygodnia, bardzo nasilony kolejny tydzień stopniowo ból ustawwał! powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W lipcu miałam usuwaną przepuklinę kręgosłupa i byłam znieczulona od pasa w dół. Po 2 h kazano mi iść do toalety a na drugi dzień wypuszczono mnie do domu pomimo że miałam silny ból głowy o którym informowałam lekarza na co wcale nie zareagował. Ból trwał 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam więcej szczęścia.Ponad 20 lat temu miałam robioną artroskopię kolana i znieczulenie w kręgosłup.Bardzo się bałam aby nie uszkodzono mi rdzenia. Ale wszystko przebiegło prawidłowo. Anastezjolog zaopatrzył mnie w środki przeciwbólowe i powiedział,że gdyby bolało mam wziąć. Mnie jednak nic nie bolało ani kolano, ani głowa. Odniosłam wrażenie, że anastezjolog jest trochę rozczarowany, bo zdaje się pisał pracę na temat działania tych środków przeciwbólowych, a tu pacjentka nie potrzebowała ich stosować.Życzę wszystkim cierpiącym szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację przepukliny pachwinowej o 9 rano i znieczulenie w kręgosłup pół godz po operacji już siedziałam w łóżku bo tak było mi wygodniej chociaż nie czulam nóg i nie mam żadnych boli jestem już 3 tyg po operacji i cały czas mnie swedzi miejsce tam gdzie kość ogonowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał operację przepukliny 21 sierpnia w Słupsku. Niestety Pani anestezjolog namówiła go na robienie znieczulenia w kręgosłup. Powiedziała *Niema ryzyka - niema zabawy* i teraz mamy super atrakcję w domu :( Mąż ma wadę serca, to też nie wpłynęło na wybór znieczulenia. Cóż kilka dni po zabiegu miał silny ból głowy, który mijał jak się położył na płasko. Za tydzień symptomy nawróciły, zaczął wymiotować, położenie się nie pomagało, trwała ta gehenna kilka dni. Najgorzej, że wszystko nawróciło z powrotem i już od 10 dni, w nocy i nad ranem dostaje silnego bólu głowy i wymiotuję. Przez kilka dni mało co jadł i pił. Udawało się go namówić na lek nawadniający i ewentualnie jakieś jabłko. 2 dni temu zaczął lepiej się czuć, a wieczorem jak rozpalał w kominku stracił świadomość, myślałam, że zatruł się czadem. Sąsiadka zawiozła nas do szpitala. Dotlenili, nawodnili go, widzieli poprzedni wypis ze szpitala i na pewno domyślili się że to zespół po punkcyjny, ale nic nawet nie powiedzieli. Nie wiem chcą udawać, że to nie jest ich wina, przecież mąż wszystkie papiery na znieczulenie podpisał. Wszyscy są tam obojętni. Chce po prostu uprzedzić innych, nie dajcie się namówić na ten zabieg, uważnie poczytajcie skutki, jakie mogą wyniknąć po nim. Macie na to prawo. W niektórych bardziej profesjonalnych szpitalach ten zabieg odradzają. Jak już się zgodzili nie podnoście głowy przez 12 godzin albo i więcej, lekarze nie zawsze o tym uprzedzą. Szkoda czasu później na mękę, jak można spokojnie żyć i się cieszyć każdym dniem bez bólu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×