Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana ogniskowa, lita, hypoechogeniczna sutka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno znaleziono u mnie w lewej piersi zmiane. Wynik usg: Sutki gruczołowe. KGZ sutka lewego godz. 1 od otoczki 33 mm zmiana ogniskowa, lita hypoechogeniczna wymiar L większy niż AP o wym. 5/3/7 bez cech złośliwości. Obustronnie nie stwierdza się torbieli. Węzły chłonne obu dołów pachowych niepowiększone. Wynik biopsji: Komórek podejrzanych nie znaleziono. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej sutka /pasma płynu tkankowego zmieszane z licznymi płacikami normotypowego nabłonka przewodowego/. Chciałabym wiedzieć co konkretnie oznaczają te wyniki. Lekarz wykonujący biopsje powiedział, żeby tego nie ruszać i za pół roku zrobić kontrolne usg. Nie wiem czy iść dalej z tym do onkologa, czy zostawić to w spokoju. Jest to dla mnie ważne ponieważ, moja mama miała raka piersi, tylko że po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w sutku rzeczywiście wygląda na łagodną. Prawdopodobnie jest to gruczolakowłókniak. Tak mała zmiana (mniejsza od 1 cm) może być obserwowana to znaczy powinny być wykonywane kontrolne badania USG co pół roku. Zmiany mniejsze od 1 cm w sutkach są słabo wyczuwalne i usuwanie ich chirurgiczne jest trudne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w czasie kontrolnych badań zmianę będzie trzeba usunąć w całości i poddać materiał weryfikacji histoaptologicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×