Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozcięcie opuszka palca w środkowym palcu


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15 maja doszło do rozcięcia opuszka palca przez szybę podczas podnoszenia, pojechałem na izbę i mi go zaszyli, po dwóch tygodniach sciągneli mi szwy i kazali moczyć go w wodzie z mydłem szarym typu jeleń, od tamtego czasu i codziennym moczeniu do końca prawie znikła już zakrzepnięta krew wokoło opuszki, opuszek mam w ciemnym kolorze, raczej żadnego zakażenia nie ma ani nic,  chciałbym zapytać ile potrwa regeneracja tego opuszka, wstawiłbym zdjęcie ale niestety tu się nie da.... Więc może przez opis mi w jakiś sposób pomożecie, boleć to wgl już nie boli, jeżdze na rowerze, chodzę na siłownie i w żaden sposób nie czuję bólu tego opuszka, bardziej chodzi mi kiedy to się wgl kompletnie wygoi że zostanie tylko po tym blizna a nie jak do tej pory jeszcze obrys wokoło opuszka i mała plamka zakrzepniętej krwi w jednym miejscu, coś chirurg mówił też o moczeniu palca w soli? coś tego typu, 2 łyżeczki soli i z 0.5 wody, nie pamiętam już ale moim zdaniem moczenie palca w soli jeszcze może bardziej to pogorszyć zamiast przyśpieszyć gojenie się rany, więc codziennie póki co moczę w tym szarym mydle po 20 minut dziennie, no co prawda opuszek zrobił się w końcu mięciutki a nie jak na początku taki twardy, więc postępy są, moje pytanie to ile to jeszcze potrwa do całkowitego wyleczenia tego opuszka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×