Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guz z tyłu głowy a utrata świadomości


Gość Justyna z Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna z Łodzi

Witam. Od dłuższego czasu mam chwilową utratę świadomości na kilka sekund. Brak równowagi, rozmazane tło, szum w uszach. Pojawiło się również krwawienie z nosa (1 raz). Przez długi okres bardzo bolała mnie głowa (z tyłu, w lewej dolnej części). Było to „pulsowanie”. Brałam tabletki na ból głowy - czasem pomagały. W okolicach bólu wyczułam twardy, mały guz, który jest „ruchliwy”. Czasem to jest taki ból, że nie mogę podnieść głowy. W rodzinie kilka osób umarło na nowotwór. Czy mam powody do obaw? Może to być nowotwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musi Pani skonsultować się z neurologiem. Z opisu Pani dolegliwości wynika, że patologia może tkwić w ośrodkowym układzie nerwowym i nie być związana w żaden sposób z guzkiem na głowie. Utraty świadomości zazwyczaj są związane z chorobami mózgu. Pewnie trzeba będzie wykonać specjalistyczne badania (np. TK głowy, EEG, badania laboratoryjne). Dopiero po konsultacji neurologicznej, według zaleceń neurologa należy udać się na badanie do chirurga. Możliwe, że będzie guzek wymagał doszczętnego usunięcia z ewentualnym następowym badaniem histopatologicznym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domi 16 lat

witam mam podobnie, boli mnie glowa tak ze ten bol jest do nie zniesienia.. odczuwam bol z lewej strony u dolu.. (boli mnie glowa od jakis 2 miesiecy, tak co 2-3 dni) bylam u neurologa i laryngologa.. nic nie wykryli.. tyle ze pare dni temu odkrylam na srodku glowy z tylu cos w stylu guza ale twardego jak kosc.. co to moze byc? powinnam isc na przeswietlenie czaszki? czy nie jest to potrzebne? powinnam sie marwic ze to cos powaznego? ps prosze o rade specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobne objawy czyli guzek z tyłu glowy miedzy karkiem a glowa po prawej stronie jest a raczej był bo już go prawie nie ma.Trwało to powiedzmy 1,5 tyg ale od kilku miesiecy coraz czesciej boli mnie głowa i coraz bardziej jakbym miał udar i krwawił do mozgu.Czasem boli tylko tył głowy czaem cała procz bokow.Guzek miał ok 1cm twardy raczej nieruchomy.Bole głowy również z mroczkami przed oczyma i utrata równowagi(bez krwawienia nosa) ale z szumem w uszach.Mama ma nad lub niedoczynnosc tarczycy i 25 lat mieszkalem w gornym slasku a teraz w miejscu gdzie jest najwieksza ilosc jodu w europie a pisze to bo moze zmiana klimatu z Bytomia na lepsze powietrze z duza dawka jodu tym bardziej ze w rodzinie tarczyca moze ma wpływ.Napiszcie cos to 1 z wielu pytań przestanie mnie dreczyc bo do lekarza na razie nie moge isc,wiem głupota ale przynajmniej bede blizej zagadki.Najwazniejsze informacje zostawilem na koniec,,tak mi sie wydaje** 14 lat amfetaminy, niedowaga rowniez z przyczyny mojego metabolizmu,2 lub 3 razy w ost.3 latach omdlenie w pracy kompletnia utrata siły,nawet na siedzenie z przyspieszonym biciem serca 1 rowniez w domu .Czasem odczuwam klucie serca rowniez niefajne uczucie przy gwaltownym lub glebokim wdychaniu i wydychaniu powietrza,nauczylem sie minimalizowac bol zadziej i krocej oddychajac.Z tego co wyczytalem z regoly na tle nerwowym jest klucie w sercu a amfetamina rowniez w tym nie pomaga.Mam skolioze i jakies okragle plecy cokolwiek to oznacza.A ostatnim problemem i tu nie umiem nic na ten temat znalezc to dziwny objaw trzesienia sie z zimna i to w momencie z temp w domu nawet 24 stopni.Wystarczy doslownie ze dmuchne lekko np w reke i wtedy sie zaczyna sie paraliz z zimnym potem bez prawie kompletnej mozliwosci ruchu bo jest tak zimno ze nie idzie sie ruszyc.Dziekuje za przeczytanie i ewentualne odp na podstawie tych problemow,wiem ze badanie to odp ale duzo chorob mozna wykluczyc na podstawie moich problemow zdrowotnych.Pozdrawiam i dla tych ktorzy chca sprobowac zabic codziennosc Lepiej Nie Probuj Bo Zabijesz Sam Siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×