Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciek pooperacyjny po usunięciu wyrostka i gorączka


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu miałam wycięty wyrostek, było to przewlekłe zapalenie wyrostka. Od tamtej pory utrzymuje mi się temperatura 37 st. oraz opuchlizna nad raną. Sama rana zagoiła się dobrze. Wyczuwam tez zgrubienie pod miejscem szycia. Mój lekarz twierdzi, że to naciek pooperacyjny- moje pytanie jak długo taki stan może się utrzymywać? Czy nie powinno się to już dawno wchłonąć? Męczy mnie to, bo przy schylaniu i uciskaniu tego miejsca odczuwam ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej przyczyną tego obrzęku czy zgrubienia są szwy wewnętrzne, które stosuje się na struktury powięziowe powłok brzusznych. Szwy na ranę powłok brzusznych z reguły są grube i mają długi okres wchłaniania (6-9 miesięcy). Blizna powoli powinna mięknąć, stawać się elastyczna i nie sprawiać dolegliwości bólowych. Wymaga to sporo czasu, nawet około pół roku. Obecnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ciepłota ciała około 37 st. C nie jest gorączką tylko niewielkim stanem podgorączkowym, przez niektórych uznawanych za normalną temperaturę. Taką temperaturą nie powinna się Pani niepokoić. W przypadku wątpliwości radzę bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×