Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam zdrowe jądra?


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy z moimi jądrami jest wszystko dobrze. Nie wiem czy jest to normalne, ale jak wciągam brzuch w ten sposób, że koncentruję się na tym, aby podnieść jądro do góry to unosi się do góry tylko prawe jądro, z lewym jest to niemożliwe (przy tym nadmieniam, że jak normalnie wciągam brzuch to obydwa jądra spoczywają na swoim miejscu). Obydwa jądra są mniej więcej jednakowej wielkości. Ale niepokoi mnie to, że czasami odczuwam jakby złe ułożenie prawego jądra no i lekki ból w prawej pachwinie. Podczas wysiłku fizycznego lub jakiejkolwiek aktywności fizycznej nie zaobserwowałem tych objawów. Pojawiają się najczęściej po dłuższym oddawaniu stolca lub dłuższym siedzeniu na krześle (w wieku 7 lat przeszedłem świnkę, byłem pod opieką lekarzy i nic nie stwierdzono). Z płodnością chyba nie ma problemów, bo mam wśród znajomych najmocniejszy zarost, i bujne owłosienie torsu. I jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem od pewnego czasu suchość żołędzia, złuszcza mi się na nim naskórek, pod napletkiem zbiera się jakiś biały materiał. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić czy z jądrami wszystko jest w porządku. Jednak z Pana opisu wynika, że raczej tak. Jądra bardzo często są asymetryczne, różnej wielkości, położone na różnym poziomie w mosznie i różnie zachowujące się pod wpływem napięcia mięśni. Co do substancji zbierającej się pod napletkiem to po prostu mastka. Typowa wydzielina dla żołędzia penisa. Należy dokładnie myć okolice intymne, a po kąpieli stosować żele intymne, nawilżające. W przypadku wątpliwości w sprawie jąder i/lub penisa radzę bezpośrednio skontaktować się z urologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×