Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w rodzaju kolki pod prawą piersią


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Mam 16 lat od paru dni mam ciągłe bóle pod prawą piersią coś w rodzaju kolki. Kiedy biorę głęboki oddech i zaczynam wypuszczać powietrze zaczyna mnie bardzo boleć. Kiedy siadam też czuję ból. Przy minimalnym wysiłku również. W momencie uderzenia tego czuję ciężkość wydechu i kolejnego wdechu. W ciągu dnia mam to co chwilę i około 2 razy czuję chwilowe zawroty. Nie chcę iść do lekarza. Co mogę zrobić innego w tej sprawie? Co to może być i dlaczego w tak młodym wieku to mam? Jeśli są konieczne to jakie badania mam wykonać i gdzie się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się dzieje bez badania bezpośredniego. Na pewno z tym problemem należy wybrać się do lekarza. Może zalecić USG jamy brzusznej i lub RTG klatki piersiowej. Bóle jakie opisujesz mogą być typu neuralgicznego czyli w skutek samoistnego podrażnienia nerwów międzyżebrowych. Często występują takie bóle u osób nadpobudliwych emocjonalnie i nie mają żadnego odzwierciedlenia w badaniach klinicznych. W czasie ataku takiego bólu można doraźnie zastosować środki przeciwbólowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mam ból z prawej strony,zaraz pod piersią,zauważyłam tez lekkie opuchnięcie z tym miejscu,tak jakby większy brzuch w tym miejscu akurat,ból objawia się gdy chce wypuscic powietrzę wtedy strasznie mnie kuje i tak jakby zaczyna piec,myslałam że to z nerwów ale akurat leżałam sobię i nie byłam zdenerwowana,ale to nawraca co jakis czas,a opuchniecie jest cały czas,i do tego szybko sie męcze jak nigdy nawet podczas tanca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×